پرستار کودک

پرستار کودک با توجه به زندگی پر مشغله ای که این روزها داریم به یک شغل پر متقاضی تبدیل شده است . در ایام قدیم بانوان صرفا در خانه به انجام امور خانه و نگهداری از فرزندان می پرداختند؛ اما امروزه درصد زیادی از بانوان در حال تحصیل هستند یا اینکه روی پیشرفت خود تمرکز کرده اند. در چنین شرایطی قطعا فرزند آوری شیرین خواهد بود اما چیزی که شما را نگران خواهد کرد، مسئولیت نگهداری بچه است. اگر بخواهید در کنار مادر بودن به زندگی حرفه ای خود بپردازید، می توانید با استخدام پرستار کودک در منزل یک یار کمکی برای خود داشته باشید که در امور خانه داری و نگهداری کودک به شما کمک کند. سایت بِسپارِش به عنوان بهترین سایت خدماتی در منزل، قطعا می تواند انتخاب مناسبی برای استخدام پرستار کودک باشد. با ما همراه باشید…

پرستار کودک – بِسپارِش
  ? تضمین پرستار: پرستاران ماهر، متعهد و با سابقه درخشان
 ⏳ ساعات ارائه خدمت پرستاری: ۲۴ ساعته و  ۷ روز هفته
✅تحصیلات پرستار: بهره گیری از پرستاران متخصص با تحصیلات بالا
⭐ مشاوره تخصصی: صحبت با متخصصان رشته پرستاری و دریافت راهنمایی تلفنی
? اعزام پرستار کودک: از نزدیک ترین منطقه و در کوتاه ترین زمان ممکن

پرستار کودک چه کسی است؟

پرستار کودک فردی است که شما استخدام می کنید و این فرد به صورت کلی در امور خانه داری و نگهداری از کودک در منزل به شما کمک می کند. البته نکته ای که حائز اهمیت است این است که پرستار کودک صرفا جهت رسیدگی به امور فرزند شما استخدام می شود . این امور می تواند شامل کارهایی مانند بازی با کودک، ورزش‌ها، هنرها و… یا نظارت بر فعالیت های روزانه کودکان باشد. اما همه چیز به توافق طرفین بستگی دارد! این به چه معناست؟ یعنی شما می توانید با فرد مقابل خود توافق کنید که در ازای حقوق بیشتر، در امور خانه داری نیز کمک حال شما باشد یا اینکه برای مثال مسئولیت آشپزی را نیز به عهده بگیرد .

چه زمانی به پرستار کودک نیاز داریم؟

اگر شما نیز آدم پر مشغله ای هستید و در نگهداری فرزند خود مشکل دارید، به استخدام پرستار کودک در منزل فکر کنید. در زندگی ماشینی امروزی که ما داریم، قطعا نگهداری فرزند کاری سخت و دشوار خواهد بود. البته از لذت وقت گذراندن با فرزندمان نیز نمی توانیم غافل شویم! ولی این که هم به زندگی کاری حرفه ای خود بپردازیم و هم بخواهیم برای بزرگ کردن فرزندان به صورت کامل وقت بگذاریم، قطعا در نتیجه این کار خودمان لذتی از زندگی نخواهیم برد. همچنین نمی توانیم همه این کارها را آنطور که می خواهیم کامل و بی نقص انجام دهیم .

در چنین شرایطی پیشنهاد ما به شما کمک گرفتن از افرادی است که تخصص و شغل آنها مراقبت از کودک شماست . پرستاران کودک بسیار زیادی وجود دارند که به نگهداری بچه علاقه مند هستند و از این کار لذت می برند. پس همین حالا با شماره های موجود در وب سایت ما تماس بگیرید تا کارشناسان مجموعه بِسپارِش شما را بیشتر و بهتر راهنمایی کنند.

پرستار کودک - بِسپارِش
پرستار کودک – بِسپارِش

مزایا و معایب استخدام پرستار کودک در منزل

به صورت کلی همه چیز دارای مزایا و معایب مختلف است. استخدام پرستار کودک نیز دارای مزایا و معایب خاص خود می باشد که در این بخش از مقاله قصد داریم با دقت به این موضوع بپردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این موارد این بخش را به خوبی مطالعه کنید.

مزایای استخدام پرستار کودک در منزل:

 • امنیت بالا در منزل شخصی: خانه همیشه برای همه ما تداعی گر یک محیط امن است. برای کودک نیز این موضوع صدق می کند و زمانی که شما نسبت به استخدام پرستار کودک اقدام می کنید، در اصل محیطی را فراهم کرده اید که فرزند شما در منزل خودتان آرامش خاطر بیشتری داشته باشد.
 • وجود یار کمکی: فرض کنید فرزند شما بیمار شده است؛ در چنین شرایطی وجود یک پرستار کودک می تواند به شما در امور مراقبت از فرزندتان کمک کند. پس یکی از مزایای اصلی استخدام پرستار کودک در منزل این موضوع است که در مواقع ضروری می توانید روی کمک پرستار کودک حساب باز کنید.
 • صرفه جویی در هزینه و وقت: اگر بخواهیم موضوع استخدام پرستار کودک را با موضوع ثبت نام کودک در مهد مقایسه کنیم، به این نتیجه خواهیم رسید که هزینه های مهد بسیار بیشتر از پرستار است. ثبت نام کودک در مهد و همچنین بردن و برگرداندن او هزینه و زمان زیادی را از شما می گیرد. علاوه بر این هزینه ها همیشه نوعی اضطراب و نگرانی بابت دوری کودک از منزل وجود دارد. اما زمانی که شما پرستار کودک استخدام می کنید، در اصل همه امکاناتی که مهد کودک قرار است در اختیار فرزند شما قرار بدهد را به خانه می آورید! این باعث صرفه جویی در هزینه، وقت و همچنین کاهش نگرانی ها می شود.
 • دوری از ویروس کرونا!: ثبت نام کودک در مهد در این ایام که بیماری کرونا هنوز در جامعه وجود دارد، کاری بسیار اشتباه و خطرناک است! این به دلیل تجمع شلوغ کودکان در فضای بسته و کوچک ساختمان مهد است که می تواند به راحتی منجر به انتقال ویورس و بیماری فرزند شما شود. اما در صورتی که برای کودک خود پرستار شخصی استخدام کنید، او در محیط امن خانه باقی مانده و سلامتی اش حفظ می شود.
 • برنامه ریزی طبق میل شما: ممکن است شغل شما طوری باشد که برنامه زمانی مشخص و منظمی برای ساعت کاری شما وجود نداشته باشد. در این صورت، ثبت نام کودک در مهد نه تنها مشکلی را حل نمی کند، بلکه مشکلات بزرگتری را نیز به وجود می آورد. مهد کودک زمان خاصی را برای شروع و پایان فعالیت در نظر می گیرد و شما نمی توانید آن را تغییر دهید. اما با استخدام یک پرستار کودک و توافق با او، می توانید برنامه زمانی مراقبت از کودک را، خودتان تنظیم کنید.
 • تنظیم کردن فعالیت های روزانه کودک: شما می توانید پرستاری را برای کودک خود انتخاب کنید که توانایی های خاص و زیادی را داشته باشد. برای مثال می توانید فردی را استخدام کنید که زبان انگلیسی بلد باشد و در طول روز، این زبان را با مکالمه و بازی به کودک شما نیز آموزش دهد. این مثال درباره سایر توانایی های هنری نیز صدق می کند. شما می توانید کودک خود را به این گونه پرستارها بسپارید تا علاوه بر مراقبت و نگهداری، آموزش او را هم به عهده بگیرند!
 • زیاد شدن اوقات خالی و آزاد: زمانی که شما پرستار بچه استخدام می کنید، در اصل مسئولیت مراقبت از فرزند خود رابه شخص ثالثی واگذار می‌ کنید. این به این معنی است که شما آخر هفته ها زمان بیشتری را برای خودتان دارید که می توانید آن را به کارهای شخصی اختصاص دهید. در این صورت شما می توانید به زندگی کاری و حرفه ای خود برسید و تفریحات خود را هم داشته باشید. پس با خیال راحت می توانید همه چیز را به جلو پیش ببرید!
 • مسافرت با خیال راحت!: سفرهای ناگهانی اتفاقی است که پیش آمدن آنها برای هر کسی در هر شغلی ممکن است. اگر مجبور می شوید خارج از برنامه و به صورت ناگهانی به یک مسافرت چند روزه بروید، با کودک خود چه خواهید کرد؟ مطمئنا مهد کودک نمی تواند مسئولیت مراقبت شبانه روزی کودک شما را بر عهده بگیرد. از طرفی بردن کودک به مسافرت هم دردسرهای بی شماری را به همراه خواهد داشت. پس راه حل چیست؟ اگر شما یک پرستار کودک استخدام کنید و در هنگام استخدام با او توافق کنید، می توانید در چنین شرایطی کودک خود را به او سپرده و با خیال راحت به سفر واجب خود بپردازید.

معایب استخدام پرستار کودک

 • ضعیف شدن ارتباط اجتماعی فرزند شما

  زمانی که شما فرزند خود را در مهد کودک ثبت نام می کنید، فرزندتان در مهد کودک دوستان خیلی خوبی پیدا می کند. این قضیه باعث می شود روابط عمومی و روابط اجتماعی فرزند شما قوی تر شده و رشد اجتماعی خود را تکمیل کند! اما وقتی پرستار کودک استخدام می کنید، روابط اجتماعی فرزندان شما قطعا کمتر از کودکی خواهد بود که در مهد کودک است! این یکی از معایب اصلی استخدام پرستار کودک است که برای جبران این موضوع، می‌توانید فرزندتان را در کلاس های مختلفی مثل کلاس نقاشی، کلاس موسیقی یا کلاس زبان ثبت نام کنید. این کار شما باعث می شود تا فرزند شما در این محیط ها با کودکان دیگر ارتباط برقرار کند و روابط عمومی و اجتماعی را به اندازه کافی و مورد نیاز تجربه کند.

 • پرستار کودک نیروی کمکی ندارد!

  یکی دیگر از اصلی ترین معایبی که استخدام پرستار کودک برای شما به همراه دارد این است که پرستار کودک دارای نیروی پشتیبانی نیست. این یعنی اینکه اگر برای پرستار کودک شما مشکلی پیش بیابد و نتواند برای مراقبت از فرزند شما حاضر شود، شما قطعاً شرایط سختی را پیش رو خواهید داشت! زمانی که فرزند خود را در مهدکودک ثبت نام کنید، اگر یک مربی حاضر نشود و مشکلی براش پیش بیاید قطعاً یک مربی کمکی دیگری وجود دارد. اما پرستار کودک این طور نیست و ممکن است بابت این موضوع دچار مشکل شوید.

استخدام پرستار کودک - بِسپارش
استخدام پرستار کودک – بِسپارش

وظایف پرستار کودک در منزل چیست؟

امروزه بسیاری از والدین به دلیل مشغله کاری وقت کافی برای مراقبت از فرزندان خود را ندارند. به همین دلیل به دنبال فردی قابل اعتماد و حرفه ای برای نگهداری از فرزندان خود هستند. حال ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که وظایف پرستار کودک چیست؟ ما این وظایف را در زیر بررسی کرده ایم. برخی از موارد وظیفه همه پرستاران است اما برخی دیگر طبق نظر و خواست والدین است.

 • اطمینان از ایمنی کودک

اطمینان از ایمنی کودک مهمترین مسئولیت پرستار است. پرستار موظف است تا زمانی که مسئولیت مراقب از کودک را بر عهده دارد این مورد را تضمین کند. او باید در تمام لحظات ضمن هر کار دیگری که انجام می دهد، مراقب امنیت و سلامتی کودک باشد. دلیل اصلی استخدام پرستار برای کودک هم همین مورد است.

 • استحمام و لباس پوشیدن کودکان خردسال

یکی از وظایف پرستار کودک حمام کردن و حفظ نظافت شخصی کودک است. همان طور که گفتیم پرستار در حین انجام هر کاری موظف به حفظ امنیت کودک هم هست. به همین دلیل، پرستار کودک باید پیش از شروع حمام کردن کودک، موارد مثل دمای آب، وسایل مورد نیاز و دیگر شرایط را فراهم کند. او حق ندارد در بین حمام کردن کودک را برای کار دیگری تنها بگذارد؛ این کار بسیار خطرناک است!

 • تعویض پوشک

یکی از وظایف پرستار کودک تعویض پوشک کثیف کودک است. تعویض به موقع پوشک بسیار مهم است و از سوزش و ناراحتی پای کودک جلوگیری می کند. بنابراین پرستار باید در فواصل زمانی مشخص این کار را به درستی انجام دهد.

 • آماده سازی و تمیز کردن بطری برای نوزادان

تمیز کردن بطری یاشیشه شیر یک وظیفه بسیار مهم برای پرستار است. بطری ها باید تمیز و عاری از هرگونه میکروب باشند. برای این کار بیشتر پرستاران از آب جوش استفاده می کنند. آنها شیشه یا بطری کودک را در آب در حال جوشیدن قرار می دهند تا ضد عفونه شده و برا کودک مشکلی پیش نیاورد.

 • تهیه وعده های غذایی و میان وعده ها

این مسئولیت اغلب از پرستار کودک در منزل انتظار می رود و ممکن است مشکلات و مسائل خاص خودش را به وجود بیاورد. کودکان معمولا به مواد غذایی خاصی حساسیت دارند و در صورت مصرف آنها با مشکلات کوچک یا بزرگ مواجه می شوند. در نتیجه پرستار باید درباره حساسیت های غذایی کودک از والدین سوال کند. بهتر است پرستار لیستی از غذاهای نامناسب و مشکل دار برای کودک تهیه کند تا اشتباهی آنها را درست نکند.کودکان به غذاهایی مثل پیتزا و ماکارونی علاقه خاصی دارند. بهتر است پرستار لیستی از غذاهای مورد علاقه کودک هم تهیه کند تا با تهیه آنها بتواند راحت تر به کودک غذا بدهد!

 • خلاق بودن و بازی با کودکان

بازی کردن با کودکان به روش های مختلف، از وظایف معمول پرستار کودک است. کودکتن در حین بازی کردن چیزهای زیادی یاد می گیرند و البته سرگرم هم می شوند. پرستار باید بازی های خلاقانه زیادی بلد باشد تا در موقعیت های مختلف با اسفاده از آنها کودک را سرگرم کند. بازی کردن با کودک باعث می شود یک رابطه دوستانه و صمیمی بین پرستار و کودک ایجاد شود؛ این رابطه در انجام وظیفه به پرستار کمک بزرگی خواهد کرد.

 • تمیز کردن محل بازی و وسایل بازی کودک

این هم از جمله وظایفی است که برعهده پرستار کودک قرار می گیرد. با توجه به اینکه کودک زمان زیادی از شبانه روز را صرف بازی می کند، برخورد بیشتری با محیط بازی و اسباب بازی ها نیز دارد. به همین دلیل همیشه باید مراقب بود که این وسایل یا محیط کثیف نباشد. در صورت تمیز نبودن آنها ممکن است کودک بیمار شده و شرایط سختی را تجربه کند. پرستار کودک باید مراقب این موارد باشد و از کودک بخواهد که در هنگام بازی دست یا وسایل خود را به چشمان یا درون دهان خود نمالد.

 • دادن داروها سر موقع مقرر

این وظیفه با سلامتی کودک ارتباط مستقیم و محکم داشته و بسیار حساس است. بسیاری از کودکان به خاطر موارد متعددی مجبور به مصرف دارو هستند. پرستار کودک موظف است دستور پزشک کودک برای مصرف این داروها را برداشته و طبق آن عمل کند. بهتر است این موارد مهم یادداشت شوند تا به خاطر فراموشی اتفاق بدی رخ ندهد. در صورت بروز هر گونه مشکل، باید سریعا با والدین کودک تماس گرفته شود.

ساعت کاری پرستار کودک چگونه است ؟

به صورت کلی دیدگاه عموم مردم نسبت به این شغل این است که پرستاری یا مراقبت از بچه به عنوان یک شغل پاره وقت است. حقوقی که به پرستار کودک تعلق می گیرد به ساعت کاری وی بستگی دارد. البته همانطور که پیش تر نیز توضیح دادیم، همه چیز به توافق بین والدین کودک و پرستار بچه بستگی دارد. یعنی شما حتی می توانید ساعت کاری پرستار را نیز با وی به توافق برسید. برای مثال از پرستار تقاضا کنید که روز های تعطیل نیز از کودک شما مراقبت کند.

پرستار کودک شبانه روزی - بِسپارِش
پرستار کودک شبانه روزی – بِسپارِش

ویژگی های یک پرستار کودک مناسب

در این قسمت قصد داریم تا توانایی ها و ویژگی های یک پرستار کودک نمونه را به شما معرفی کنیم. اگر پرستاری که استخدام می کنید این خصوصیات را داشته باشد، خیال شما بابت همه چیز راحت خواهد بود.

توانایی آرام کردن کودک

در طول شبانه روز موقعیت های بسیار زیادی پیش می آید که در آنها کودک ناراحت یا اذیت شده و شروع به گریه کردن و فریاد کشیدن می کند. هنر و توانایی خاص پرستاران کودک در این است که در چنین مواقعی، بتوانند به راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن کود را آرام کنند. در واقع پرستار کودک باید همیشه روشی برای این کار داشته باشد. بهترین راه برای این کار همراهی با کودک است.

اگر پرستار بتواند به کودک بفهماند که با او هم عقیده هستید و او را درک می کند، احساسات کودک را کنترل کرده و او را آرام می کند. چنین کاری با صحبت کردن با کودک، آرامش داشتن و مهربان بودن انجام می شود. پرستار کودک باید از گریه های طولانی مدت و آزار دهنده جلوگیری کند. اگر کودک قصد انجام چنین کاری را داشته باشد، پرستار باید با استفاده از یک وسیله خاص حواس کودک را پرت کند تا گریه کردن را فراموش کند. اگر پرستار در چنین موقعیتی بتواند کودک را بخنداند، عملا همه مشکلات را حل کرده است!

خواباندن به موقع کودک

یکی از سخت کارها همین است. کودکان معمولا بازیگوش هستند و دلشان نمی خواهد در تخت یا رختخواب خود آرام بگیرند تا خوابشان بگیرد. خواباندن کودک برای والدینش هم سخت است؛ طبیعتا این کار برای پرستار بسیار سخت تر هم خواهد بود! بهتر است پرستار با بازی کردن با کودک او را خسته کند تا به دلیل کمبود انرژی، خود کودک همراهی بیشتری برای خوابیدن داشته باشد.

پرستار همچنین باید پیش از خوابیدن کودک، روتین های بهداشتی مثل مسواک و دستشویی را حتما انجام دهد. چنین کاری برای سلامت عمومی کودک لازم است و از سن پایین نظم داشتن در زندگی را در وجود او نهادینه خواهد کرد. پرستار کودک خوب این وظایف را به درستی و تمام و کمال انجام می دهد.

بلد بودن کمک های اولیه

یادگیری این موارد ایمنی برای یک پرستار کودک امتیاز بزرگی محسوب می شود. ممکن است کودک در شرایط اضطراری قرار گرفته و به کمک فوری احتیاج داشته باشد. اگر پرستار اصول اولیه کمک های اولیه را یاد گرفته باشد می تواند خطرات احتمالی را به آسانی از کودک دور کند تا به وظیفه اصلی خود، حفظ سلامت کودک عمل کرده باشد.

مسئولیت پذیری زیاد

یک پرستار و به خصوص پرستار کودک باید همواره پایبند به اصول و تعهداتی باشد که آنها را پذیرفته است. پرستار کودک نمونه همواره آماده پاسخگویی است و در صورت نیاز سریع در دسترس خواهد بود. او سعی می کند تحت هر شرایطی منافع کودک را به منافع خود و دیگران ترجیح داده و اولویت اولش وظیفه ای باشد که بر عهده گرفته است. البته این اصل در مورد تمام شغل ها وجود دارد، اما در این شغل که با جان یک کودک در ارتباط است اهمیت بسیاری بیشتری خواهد داشت.

داشتن صبر و تحمل زیاد

زندگی کردن با کودکان و سر کردن با آنها صبر و تحمل بالایی می طلبد. کودکان مثل بزرگترها منطقی نیستند و نمی توانند شرایط محیط اطرافشان را به خوبی درک کنند. ممکن است یک پرستار بارها یک کار تکراری را از کودک بخواهد ولی کودک لجبازی کرده و آن را انجام ندهد. در چنین شرایطی، یک پرستار کودک مناسب آستانه تحمل بالایی خواهد داشت و مشکل را با حوصله حل می کند.

اطلاعات و نشانی های تماس

این نکته هم برای پرستار و هم برای والدین مهم است. هر دو طرف باید نشانی و شماره تلفن هایی ارائه دهند تا در صورت لزوم به سرعت با یکدیگر تماس برقرار کنند. این مورد در مواقع اضطراری می تواند به اندازه مرگ و زندگی مهم باشد!

پرستار کودک ارزان - بِسپارِش
پرستار کودک ارزان – بِسپارِش

قیمت پرستار کودک در منزل به چه صورت است؟

قیمت خدمات پرستاری از کودک در منزل تحت تاثیر عوامل بسیار زیادی قرار می گیرد. این نرخ ثابت نیست و با توجه به خدمات و وظایف پرستار و همچنین ساعت کاری او قابل تغییر است. شما می توانید با توجه به خواسته هایی که از پرستار کودک دارید، بر سر دستمزدی که به صورت ماهیانه یا هفتگی به او می دهید، توافق کنید. البته این به آن معنی نیست که نرخ خدمات پرستاری کودک هیچ قید و بند و حد و حدود مشخصی ندارد!

هر ساله تعرفه خدمات پرستاری در منزل توسط شورای عالی بیمه و خدمات درمانی تعیین می شود. این نرخ به مراکز و موسسات ارائه خدمات پرستاری در منزل ابلاغ شده و آنها موظف هستند با پایه قیمت تعیین شده به خدمت رسانی مشغول شوند. به همین دلیل بهتر است از مراکزی که مجوزهای معتبر را اخذ کرده اند، پرستار استخدام کنید. در این صورت مجبور نخواهید بود که هزینه هنگفتی به این کار اختصاص دهید.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت پرستار کودک

دستمزد پرستار کودک در منزل به موارد بسیار زیادی بستگی دارد. از این دست موارد می توان به شرایط و توانایی های پرستار، سن و جنسیت پرستار، شرایط سنی و جنسیت کودک، شرایط خاص سلامت کودک و البته ساعت کاری پرستار اشاره کرد. طبیعی است که هر چقدر از پرستار انتظارات بیشتری داشته باشید، او هم انتظار دستمزد بیشتری خواهد داشت!

شکل های پرداخت دستمزد پرستار کودک هم بسیار متفاوت است. شما می توانید نرخ خدمات پرستاری از کودک را به صورت ساعتی، روزانه، هفتگی و ماهانه پرداخت کنید. همچنین والدین کودک می توانند در صورت رضایت از خدمات ارائه شده مبلغی را به صورت پاداش یا انعام در دراز مدت به پرستار استخدام شده بدهند. در این صورت پرستار روحیه گرفته و با کیفیت بیشتری کار خود را ادامه می دهد.

برای اینکه از نظر مالی و البته کیفیت خدمات با پرستار استخدام شده به مشکل نخورید، بهتر است که پرستار را از مراکز و موسسات معتبر استخدام کنید. این مراکز همان ابتدا یک قرارداد محکم با شما و پرستار می بندند تا در صورت بروز هر مشکلی، حقوق هیچ کدام از دو طرف ضایع نشود. مراکز پرستاری کودک بر اساس موارد زیر حقوق پرستار کودک را مشخص می کنند:

 • پرستار کودک وظیفه مراقبت از چه تعداد کودک را در منزل شما بر عهده خواهد داشت؟
 • پرستار کودک چند ساعت در منزل شما خدمت رسانی خواهد کرد؟
 • علاوه بر مراقبت از کودک، چه وظایف دیگری بر عهده پرستار قرار می گیرد؟
 • پرستار مورد نظر، چه سوابق و تحصیلاتی در این زمینه دارد؟
 • آیا پرستار کودک گواهینامه یا مدارک معتبر در این زمانه را دارد؟

مسئولیت های بیشتر پرستار = قیمت بیشتر پرستار کودک

این یک گزاره منطقی و طبیعی است! اگر وقت و انرژی پرستار را از او بگیرید باید در ازای آن مبلغی را به او پرداخت کنید. عناوین زیر از جمله کارهایی هستند که معمولا بر عهده پرستار کودک قرار گرفته و دستمزد او را بالا می برند:

 • شستن لباس کودکان
 • مراقبت از نوزاد یا کودکان با نیازها و بیماری های ویژه
 • خدماتی مانند انجام آشپزی برای کودکان و خانواده
 • خرید برای خانه یا بیرون بردن کودک برای تفریح

چگونه یک پرستار کودک با حقوق پایین استخدام کنیم؟

ممکن است به هر دلیلی از پس هزینه های معمول پرستار کودک برنیایید و اصلا به خاطر مسائل مالی بخواهید از استخدام پرستار منصرف شوید! در چنین مواردی معمولا مادر مجبور به خانه نشینی شده و موقعیت شغلی خود را به صورت موقت یا دائمی از دست خواهد داد. این در حالی است که با انجام چند کار می توانید در هزینه مصرف شده برای استخدام پرستار صرفه حویی کرده تا مقدار دستمزد را به حد توان پرداخت خود برسانید. برخی از این راهکارهای صرفه جویی عبارتند از:

 • استخدام پرستار کودک در منزل به طور مشترک با یک خانواده دیگر
 • استخدام پرستار کودک با توجه به نیازهای واجب کودک
 • کاهش دادن وظایف پرستار کودک
 • انتخاب یک پرستار کودک در نزدیکی محل زندگی خود
خدمات پرستاری کودک در تهران - بِسپارِش
خدمات پرستاری کودک در تهران – بِسپارِش

از کجا پرستار کودک استخدام کنیم؟

امروزه مراکز بسیاری وجود دارند که می توانید از آنها اقدام به استخدام پرستار کود در منزل بکنید. البته شما باید توجه داشته باشید که سراغ مراکز معتبر و دارای مجوز بروید. در غیر این صورت نمی توانید نسبت به پرستار استخدام شده اطمینان خاطر داشته باشید. مجموعه بِسپارِش جزو مراکز معتبر خدمات پرستاری است که می توانید از آن پرستار کودک را با بالاترین مهارت و کمترین قیمت به خدمت بگیرید.

چرا باید از بِسپارِش پرستار کودک استخدام کنیم؟

ویژگی های اصلی مجموعه ما که باعث می شود انتخاب آن به یک انتخاب درست و اصولی تبدیل شود عبارتند از:

  • تضمینی بودن ارائه خدمات توسط پرستارها
  • به کارگیری پرستارهای مجرب و حرفه ای
  • قیمت و دستمزد منصفانه و ارزان
  • سرعت بالا در پاسخگویی تلفنی
  • و…

چطور سفارش خود را در بِسپارش ثبت کنیم؟

این کار اصلا سخت نیست. کافی است با شماره تلفنی که در همین صفحه قرار دارد تماس حاصل فرمایید. مشاورین ما با شما صحبت کرده و در تصمیم گیری برای استخدام پرستار به شما کمک می کنند. در نهایت ثبت سفارش را نهایی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن، پرستار کار خود را شروع می کند.


ارائه خدمات پرستار کودک مجموعه بِسپارِش در چه مناطقی از تهران انجام می شود؟

در این قسمت با توجه به گستردگی شهر تهران، مناطقی که مجموعه ما در آنها اقدام به ارائه خدمات پرستار سالمند در منزل می کند را برای شما ذکر کرده ایم. در کادر زیر می توانید این موارد را مطالعه کنید:

ارائه خدمات پرستار کودک در تهران

پرستار کودک در شمال تهران: تجریش، نیاوران، قلهک، جماران، ازگل، لویزان، مینی سیتی، سوهانک، دروس، حسین‌ آباد_مبارک‌ آباد، اقدسیه، زعفرانیه، محمودیه، فرمانیه، کامرانیه، داودیه، دزاشیب، جردن، الهیه، ولنجک، اوین، ظفر، درکه، فرحزاد، پونک، سعادت آباد، شهرک غرب، ونک و جنت آباد.

پرستار کودک در شرق تهران: تهران نو، تهرانپارس، نارمک، شهرک امید، شهرک ویلایی زیتون، سرخه حصار، پیروزی، گرگان، وحیدیه، کالاد، شمس‌ آباد، حکیمیه، نیروی هوایی، نظام آباد، مجیدیه، حشمتیه، منصور آباد.

پرستار کودک در غرب تهران: شهرک آزادی، ستارخان، آریاشهر، شهر زیبا، شهران، طرشت، گیشا، چیتگر، شهرک اکباتان، کوی بیمه، تهرانسر، حصارک، آزادی، فردوس، دهکده المپیک، کن و وردآورد.

پرستار کودک در جنوب تهران: مشیریه، شهرک مسعودیه، افسریه، خانی آباد نو، نازی‌آباد، نعمت‌آباد، یاخچی‌آباد، امیربهادر، آذری، اتابک، خراسان، خزانه فلاح، خزانه بخارایی، شاپور، مولوی، سیروس، دروازه غار، جوادیه، یافت‌آباد، منیریه، امیریه، شوش، بازار تهران، شهرری، کوی سیزده آبان، دولت‌ آباد، شهرک رسالت بازار چینی فروش هاکیان شهر، یافت آباد بازار موبایل و مبل ایران.

پرستار کودک در مرکز تهران: یوسف آباد، امیرآباد، عباس‌آباد، جلفا، خواجه عبدالله، بهارشیراز، زرتشت، بهجت آباد، تخت جمشید (طالقانی)، تخت طاووس، سهروردی، آپادانا، توحید، جمهوری (نادری)، استانبول، توپخانه، لاله زار، باغ صبا، فاطمی، آرژانتین، آذربایجان.


پاسخ به سوالات متداول در مورد پرستار کودک در منزل

در این بخش سعی کرده ایم تعدادی از سوالات پر تکرار شما عزیزان را بیان و پاسخ بدهیم. ممکن است با مطالعه این قسمت پاسخ سوالات خود را بیابید!

چرا باید پرستار کودک استخدام کنیم؟

اگر والدین کودک و به خصوص مادر کودک مشغله کاری خارج از منزل داشته باشد و نتواند از کودک خود مراقبت کند، نیاز به استخدام یک پرستار کودک با تجربه احساس خواهد شد. شما نمی توانید کودک خود را به تنهایی در خانه رها کنید!

آیا هزینه استخدام پرستار کودک در منزل زیاد است؟

این یک مسئله نسبی است. هزینه پرستار کودک با توجه به عملکردش در مقایسه با هزینه مهد کودک اصلا زیاد نیست. به هر حال پرستار کودک وظیفه مراقبت از کودک عزیز شما را دارد و ارزش یک هزینه متوسط توسط شما را دارد!

آیا پرستار کودک شبانه روزی وجود دارد؟

البته! بسیاری از والدین ترجیح می دهند پرستار را به صورت تمام وقت در اختیار داشته باشند تا هیچ مشکلی برای کودک پیش نیاید. فقط دقت کنید که برای داشتن این نوع پرستار کودک باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید.

از کجا پرستار کودک استخدام کنیم؟

این کار باید از موسسات معتبر و دارای مجوز صورت بگیرد تا مشکلی را به همراه نداشته باشد. سایت و مجموعه بِسپارش هم جزو مراکزی است که می توانید با خیال راحت از آن پرستار کودک استخدام کنید.

چگونه از سایت بِسپارِش پرستار کودک استخدام کنیم؟

تنها با یک تماس! تلفن خود را بردارید و با شماره تماسی که در بالا و پایین صفحه قرار گرفته است تماس بگیرید. بقیه مراحل را به صورت تلفنی به شما خواهیم گفت.

 

فهرست مطالب

تماس فوری - 09192317131