نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان، از جمله خدماتی است که به مهارت و تخصص خاص خود نیاز دارد. زیرا فرایند نقاشی و رنگ‌آمیزی ساختمان شامل چند مرحله است که اگر به ترتیب و به درستی انجام نگیرد، نتیجه قابل قبولی را به دنبال نخواهد داشت. شرکت خدماتی «بسپارش» (سامانه مدیریت خدمات در منزل)، از طریق نقاشان ماهر خود، خدمات متنوع نقاشی و لکه‌گیری بخش‌های مختلف ساختمان را با بهترین کیفیت ارائه می‌دهد. خدمات نقاشی ساختمان طیف متنوع و وسیعی از انواع خدمات را شامل می‌شود.
مهمترین کارکرد نقاشی ساختمان، رنگ‌آمیزی سقف، دیوار‌ها، نما‌های گچبری پیش ساخته، ستون‌ها و درب و پنجره‌ها است. نقاشان ماهر با به کارگیری انواع ابزار‌ها، قلم مو، ترکیب انواع رنگ‌ها، سمباده، پولیش و سایر تجهیزات دیگر، کار نقاشی ساختمان را با بهترین کیفیت انجام می‌دهند.
یکی از نکات قابل توجه و اساسی در نقاشی ساختمان، شناخت انواع رنگ‌ها است. رنگ‌هایی که برای نقاشی به کار گرفته می‌شود شامل رنگ پلاستیکی، اکریلیک و رنگ روغنی است. هر کدام از رنگ‌های مذکور ویژگی و قابلیت‌های خاص خود را دارند. در مواقعی نقاش با ترکیب رنگ‌ها، از طیف‌های متنوع رنگ برای نقاشی استفاده می‌کند.

نقاشی ساختمان در تهران – بِسپارِش
? کیفیت رنگ های بِسپارِش بهترین نوع رنگ ها در بازار
? قیمت نقاشی ساختمان براساس نوع رنگ
⏳ زمان انجام کار انجام سفارش ۳ تا ۵ روز با توجه به متراژ
⏱ پشتیبانی فروش از ۸ صبح الی ۱۰ شب
⭐ مقدار اجرت کمترین اجرت نسبت به متریال مورد استفاده
? نحوه ثبت سفارش تماس با شماره های داخل سایت و ارسال کارشناس

چرا نقاشی ساختمان اهمیت دارد؟

نقاشی ساختمان یکی از راهکار‌هایی است که به شاداب‌سازی فضا کمک زیادی می‌کند. همچنین در مواقع زیر، نیاز به نقاشی و رنگ‌آمیزی ساختمان احساس می‌شود:

 • اگر رنگ و فضای دیوار، سقف و فضای داخلی ساختمان، کدر و کهنه و قدیمی شده باشد؛
 • اگر رنک‌آمیزی فعلی ساختمان، پوسته پوسته، ترک خورده یا لایه لایه شده باشد؛
 • اگر دیوار‌ها به دلیل ترک خوردگی، یا استفاده از چسب و میخ ظاهر نامناسبی پیدا کرده است؛
 • اگر از نما‌های گچبری پیش ساخته در سقف یا ستون یا دیوار‌ها کار شده باشد.
نقاشی ساختمان - بِسپارِش
نقاشی ساختمان – بِسپارِش

خدمات نقاشی و رنگ‌آمیزی ساختمان شامل چه مواردی است؟

نقاشی ساختمان، فرایندی است که باید گام به گام انجام شود. اگر مراحل نقاشی و رنگ‌آمیزی به درستی دنبال نشود، ممکن است منجر به مواج شدن سطح رنگ‌آمیزی شده دیوار، شره کردن لکه‌های رنگی روی دیوار و لکه لکه شدن دیوار و سقف شود.
به طور کلی مراحل نقاشی ساختمان به شرح زیر است:

 • ابتدا باید با یک نقاش ماهر مشورت کرد. کارشناسی رنگ و قیمت و متراژ فضا‌های مورد نیاز برای رنگ توسط نقاش انجام می‌گیرد؛
 • نقاش با در نظر گرفتن شرایط دیوار و سقف و انتظارات کارفرما، رنگ‌های مورد نظر را انتخاب می‌کند.
 • انتخاب رنگ برای هر بخش از ساختمان باید با در نظر گرفتن کاربری هر بخش صورت گیرد. به طور مثال رنگ‌آمیزی و نقاشی سقف آشپزخانه، سقف پذیرایی، اتاق خواب‌ها و اتاق‌های کودک با یکدیگر متفاوت است.
 • در مرحله بعد سطوح دیوار و سقف باید با دقت تمیز شود و گرد و خاک آن‌ها گرفته شود تا کیفیت رنگ‌آمیزی حفظ شود.
 • به منظور زیرسازی دیوار و سقف، از تکنیک‌های سمباده‌کشی و لیسه‌کشی استفاده می‌شود تا مراحل رنگ‌آمیزی با دقت دنبال شود.

مراحل انجام نقاشی و رنگ‌آمیزی ساختمان چیست؟

سایر مراحل و اقدامات لازم برای نقاشی ساختمان به شرح زیر هستند:

 • زیرسازی و بتونه کاری دیوار و سقف؛
 • آستر‌سازی سطوح؛
 • لکه‌گیری نهایی و سمباده زنی؛
 • پتینه کاری و طراحی با استفاده از نقوش برجسته یا مسطح برای زیباسازی.

لازم به ذکر است خدمات نقاشی ساختمان شامل نقاشی و رنگ‌آمیزی درب و پنجره‌ها و چارچوب‌ها در می‌شود.

بهترین نقاشی ساختمان - بِسپارِش
بهترین نقاشی ساختمان – بِسپارِش

برای نقاشی ساختمان چه ابزار آلاتی نیاز است؟

رنگ‌آمیزی خانه کار پیچیده‌ای نیست، اما نیاز به ابزار و تجهیزات خاصی دارد. در این قسمت از سایت به شما ابزار رنگ‌آمیزی برای نقاشی ساختمان نیاز است را معرفی خواهیم داد. در ادامه همراه ما باشید.

 • لباس کار مناسب بپوشید: اولین چیزی که برای رنگ‌آمیزی ساختمان نیاز داریم یک ست لباس مناسب است. لباس‌های راحت و البته ترجیحا لباس‌هایی که باعث پوشاندن تمام بدن شوند. لباس‌های تجاری موجود در بازار انتخاب خوبی هستند اما اگر می‌خواهید از لباس‌های قدیمی استفاده کنید بهتر است شلوار بلند و پیراهن آستین دار را انتخاب کنید.
 • چسب نواری کاغذی و کاربردی: نوار چسب کاغذی یکی از ابزار‌های مهم برای رنگ‌آمیزی ساختمان است. با کمک این چسب‌های کاغذی که چسبندگی نسبتاً خوبی هم دارند، لبه‌های قرنیز‌ها و لبه‌های دیوار‌ها را بپوشانید تا روی آن‌ها رنگ‌آمیزی نشود.
 • پلاستیک ضخیم برای جلوگیری از رنگی شدن وسایلتان: هنگام رنگ‌آمیزی خانه، ریختن رنگ و ریختن آن در مکان‌های مختلف کاملاً طبیعی است. اگر کف را با چیزی بپوشانید، بعد از اتمام کار با مشکلات کمتری برای تمیز کردن مواجه خواهید شد. پلاستیک ضخیم‌تری که می‌توانید در فروشگاه‌های ابزارآلات تهیه کنید، انتخاب خوبی است، اما اگر بتوانید پارچه کتانی بلند و نازکی را برای این منظور در نظر بگیرید، بهترین گزینه را خواهید داشت.
 • چندتا سطل رنگ: یکی از آزاردهنده‌ترین قسمت‌های نقاشی خانه این است که سطل رنگ خود را به طور مرتب پر کنید. هرچه ظرف رنگ بزرگتر باشد، پر شدن آن کمتر است، اما هرچه ظرف سنگین‌تر باشد، جابجایی آن دشوارتر است. اگر یک سطل کامل به اندازه گالن پیدا کردید و فضایی برای چیدن آن روی در یا نردبان دارید، یکی از بهترین ابزار رنگ ساختمان را دارید.
 • چهارپایه بلند یا نردبان: برای رنگ‌آمیزی سطوح‌های بالای دیوار می‌توانید از صندلی و میز استفاده کنید. اما مطمئن‌ترین راه این است که از نردبان استفاده کنید تو هر خونه‌ای قطعاً یک نردبان وجود دارد. نردبان تلسکوپی دو طرفه که به راحتی در گوشه انبار قرار می‌گیرد ابزاری برای رنگ‌آمیزی ساختمان است که در مواقع دیگر به خوبی کار می‌کند. بهتر است تعداد پله‌ها را طوری انتخاب کنید که در بالاترین نقطه نردبان به راحتی به سقف خونتون برسید.
 • غلطک و دسته غلطک بهترین ابزار شما: غلتک‌ها را می‌توان بهترین ابزار رنگ‌آمیزی ساختمان نامید. با یک غلتک خوب، تقریباً هر کسی می‌تواند نقاشی کند. استفاده از غلطک باعث تسریع در اجرای کار و روان شدن کار نهایی می‌شود. اگر دسته استیل و ضد زنگ ساخته شده باشد، برای مدت طولانی برای شما کار خواهد کرد. یک غلطک بزرگ برای دیوار‌ها و یک غلطک کوچکتر برای کناره‌ها نیاز دارید که می‌تونید از همه‌ی ابزار فروشی‌های سطح شهر به راحتی خریداری کنید.
 • قلم مو نقاشی ساختمان: بعد از اتمام کار رنگ‌آمیزی نوار چسب‌ها را از لبه‌ها جدا کرده و با قلم مو کار را تمام کنید. بهتر است چندین برس با اندازه‌های مختلف خریداری کنید تا بتوانید از آن‌ها در مکان‌های مختلف استفاده کنید.
 • در نهایت کاردک: کاردک آخرین ابزاری است که شما برای نقاشی ساختمان استفاده می‌کنید. این ابزار کوچک و ارزان است و در تمامی ابزار فروشی‌های می‌توانید نسبت به خرید این ابزار اقدام کنید. در حین کار برای چسباندن نوار چسب کاغذی بر روی حاشیه‌ها از این ابزار کاربردی استفاده خواهید کرد و در پایان کار نیز برای پاک کردن لکه‌های رنگ از جا‌های مختلف از این ابزار استفاده خواهید کرد.

این مجموعه ابزار نقاشی ساختمان ساده‌ترین و البته ضروری‌ترین است. برای انجام کار‌های حرفه‌ای‌تر به ابزار بیشتری نیاز خواهید داشت. البته تأمین این ابزار‌ها به عهده‌ی نفاش ساختمان می‌باشد و شما نیاز نیست هیچ کدوم از این ابزار‌ها رو خریداری کنید به جز وسایلی که برای بسته‌بندی خودتون باید خریداری کنید مثله کارتن اسباب کشی و چسب و نایلون برای روی وسایلتون که حتی اینا رو هم بِسپارِش می‌تونه براتون فراهم کنه پس نگران هیچی نباشید تا وقتی بسپارش هست ؟؟

خدمات نقاشی ساختمان - بِسپارِش
خدمات نقاشی ساختمان – بِسپارِش

استفاده از رنگ های ساختمانی آنقدر مهم است که تصمیم گرفتیم انواع رنگ های نقاشی ساختمان را بررسی کنیم و انواع رنگ ساختمان و ویژگی های آن ها را توضیح دهیم.
بنابراین، اجازه دهید ابتدا در مورد انواع نقاشی ساختمان و سپس بهترین رنگ برای هر ساختمان صحبت کنیم. در نهایت، بیایید در مورد اینکه چگونه نقاشی ساختمان خانه شما را جلوه می دهد صحبت کنیم.

انواع نقاشی ساختمان کدامند ؟!

رنگ های مختلف موجود در ساختمان در موارد زیر خلاصه می شود:

 • نقاشی ساختمان با رنگ روغن
 • رنگ پلاستیک نقاشی ساختمان
 • نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک
 • نقاشی ساختمان با کینتکس

حالا بیایید نگاهی به هر کیس نوع نقاشی ساختمان بیاندازیم.

نقاشی ساختمان با رنگ روغن

همانطور که از نام آن پیداست، این نوع نقاشی ساختمان با رنگ های محلول در روغن ساخته می شود. به نظر شما رنگ روغن در کجا بیشتر استفاده می شود؟
پس از بررسی، متوجه شدم که نقاشی ساختمان با رنگ روغن برای مکان هایی مانند آشپزخانه بسیار خوب است و دارای طیف وسیعی از مزایای است.
دیوارهای آشپزخانه عموماً چرب و کثیف با دود و بخار هستند، اما نقاشی های رنگ روغن می توانند این مشکل را حل کنند. اگر رنگ روغن را به دیوار آشپزخانه بزنید، پس از کثیف شدن دیوار می توانید به راحتی آن را با یک پارچه مرطوب پاک کنید.
استفاده از رنگ روغن برای رنگ آمیزی در و پنجره ها بسیار توصیه می شود. چرا؟
درها و پنجره ها در معرض آب، باد و باران هستند و مستعد زنگ زدگی و پوسیدگی هستند. بنابراین رنگ روغن روی در و پنجره می تواند از بروز این مشکلات جلوگیری کند.
مورد دیگر استفاده از نقاشی ساختمان با روغن در راهروها و مناطق پرتردد است. در این محیط ها، ترافیک سنگین می تواند به سرعت گرد و غبار شود.برای تمیز کردن دیوارها به مواد شوینده خاصی نیاز نیست. یک پارچه مرطوب کافی است.
همچنین دیوارهای رنگ روغن را هر چقدر تمیز کنید، کیفیت آن افت نمی کند!
یه چیز دیگه که میخوام بگم اینه که با رنگ روغن سقف ساختمان رو رنگ کردن اشتباهه! این به این دلیل است که رنگ روغن نور را منعکس می کند و به چشم شما آسیب می رساند. به همین دلیل سقف ها عموماً با رنگ پلاستیکی رنگ آمیزی می شوند که باعث می شود زیباتر و زیباتر به نظر برسند.

قیمت نقاشی ساختمان با رنگ روغن چقدر میشه ؟

همانطور که می دانید قیمت گذاری چیزی در ایران بسیار سخت است. زیرا نمی توان نوسانات قیمت محصولات را تخمین زد. در هر صورت نقاش محدوده قیمت نقاشی ساختمان را با رنگ روغن تعیین کرد. قیمت ها از متری ۲۰ تا ۸۰ تومان است.
برای اطلاع از قیمت نهایی با نقاش تماس بگیرید و با مراجعه به محل شما و اندازه گیری متراژ ساختمان و برآورد تمامی اقلام مورد نیاز خود قیمت نهایی را به استادکار اعلام کنید پیشنهاد می شود رنگ آمیزی شده را بخواهید.

نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک

نقاشی ساختمان با استفاده از رنگ پلاستیک یکی از رنگ های بسیار آسان، سریع و بدون بو است، با توجه به اینکه حلال در آب است و مهمتر از همه این که خیلی سریع خشک می شود. همانطور که می دانید، قیمت ارزان تر از نقاشی ساختمان با رنگ روغن است!
دو نوع نقاشی ساختمان در رنگ پلاستیک وجود دارد:

 • رنگ تمام پلاستیک نقاشی ساختمان
 • رنگ نیمه پلاستیکی نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان در رنگ تمام پلاستیک کیفیت بالاتری نسبت به نیمه پلاستیکی دارد و کمی قابل شستشو می باشد.
تنوع رنگ در رنگ های پلاستیکی به ما این امکان را می دهد که ساختمان ها را بهتر و زیباتر رنگ آمیزی کنیم.نقاشی ساختمان در رنگ های پلاستیکی در مکان های گرم و خشک کاربرد بیشتری دارد. این نوع رنگ سازگاری بالایی با حرارت دارد.
در نهایت، اگر زمان کمی برای نقاشی ساختمان دارید، انتخاب رنگ پلاستیک نقاشی ساختمان منطقی ترین و بهترین تصمیم است (به دلایل بالا ?).

نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک

رنگ های اکریلیک مانند رنگ های پلاستیکی محلول در آب هستند و استفاده از آنها بسیار آسان است. اما یک تفاوت بزرگ وجود دارد و به نظر من مهم است. این قابلیت شستشوی رنگ های اکریلیک است!
رنگ های نقاشی ساختمان با رنگ های اکریلیک یکی از رنگ های مدرن و جدید است که عمدتاً به دلیل مزایای بسیار خوبی که به آن اشاره کردیم طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است.
رنگ‌های اکریلیک مانند رنگ‌های روغنی ۱۰۰% قابل شستشو نیستند، اما این ویژگی را دارند. (مثلاً می توان گفت تا ۹۰ درصد ضد آب است.
رنگ های اکریلیک ضخیم تر از رنگ های روغنی هستند، بنابراین سطح دیوارهای ترک خورده را بهتر می پوشانند و عمر مفید بیشتری دارند.
نقاشی ساختمان تقریبا در همه جا استفاده می شود و تفاوت زیادی در سطح رنگ اکریلیک، آجر، گچ یا بتن وجود ندارد.
از رنگ های اکریلیک ضد زنگ برای رنگ آمیزی فلزات نیز استفاده می شود.

نقاشی ساختمان با کینتکس

رنگ کینیتکس انواع مختلفی دارد که عبارتند از:

 • رنگ پلاستیک کینتکس
 • رنگ روغن کینیتکس
 • رنگ اکریلیک کینیتکس

رنگ کینیتکس نیز دارای بافت های متنوعی از جمله بافت های ریز، درشت و متوسط ​​است. رنگ کینیتکس نقاشی ساختمان با بافت درشت برای پوشاندن ترک ها، برجستگی ها و قسمت هایی از دیوار که نیاز به بازسازی و تعمیر دارند استفاده می شود.
نقاشی ساختمان با رنگ روغنی Kinitex عمدتاً برای رنگ آمیزی نمای ساختمان استفاده می شود. زیرا هنگام استفاده از رنگ روغن با نقاشی ساختمان، مهم ترین نکته مقاومت آن در برابر باد و آب و هوا است.من از آب و هوا صحبت کردم، اما مناطق مرطوب را به یاد آوردم. برای رنگ آمیزی دیوار با رنگ کینیتکس باید مراقب باشید که رطوبت زیر رنگ نباشد.
اگر دیوارها فرو بریزند و رنگ فرو بریزد، زحمات نقاش ساختمان به هدر می رود.
به طور کلی رنگ‌های اکریلیک نسبت به رنگ‌های روغنی قابلیت تمیز کردن کمتری دارند و با گذشت زمان کیفیت آن کاهش می‌یابد و نمی‌توان آن را روی سطوح روغنی استفاده کرد.

چه رنگی را برای نقاشی ساختمان انتخاب کنیم؟

اگر قصد فروش خانه را دارید، بهتر است برای رنگ‌آمیزی ساختمان، رنگ سفید یا کرم را انتخاب کنید تا خانه نیز روشن‌تر و تمیزتر به نظر برسد و خریدار بعدی نیز بتواند به راحتی رنگ دیوار‌ها را به دلخواه تغییر دهد. با این حال، بهتر است از بروشور‌ها استفاده کنید و با فروشنده رنگ و رنگ ساختمان برای انتخاب مناسب‌ترین رنگ مشورت کنید. با انتخاب طیف‌های رنگی مختلف می‌توانید به هر اتاق در خانه ظاهر و شخصیت متفاوتی بدهید.

 • رنگ مناسب آشپزخانه و پذیرایی: روانشناسان معتقدند که رنگ لاجورد یا آبی روشن را می‌توان در آشپزخانه یا اتاق نشیمن استفاده کرد. زیرا آبی روشن رنگی پرانرژی و در عین حال آرامش بخش است. رنگ‌های سفید و سبز نیز انتخاب‌های خوبی برای مکان‌های ذکر شده هستند.
 • رنگ مناسب اتاق خواب: برای اتاق خواب‌ها چون برای استراحت و آرامش استفاده می‌شود بهتر است از رنگ‌های تیره استفاده شود. رنگ‌های تیره در پالت ساختمان به افراد احساس امنیت می‌دهد.
 • رنگ مناسب اتاق کودک: اگر فرزند دارید پس باید در انتخاب رنگ اتاق کودک نهایت دقت را داشته باشید. مثلاً از رنگ قرمز استفاده نکنید، زیرا ماهیت رنگ قرمز این است که باعث افزایش عصبانیت می‌شود. بهتر است برای اتاق کودک از رنگ‌های روشن مانند صورتی روشن یا بنفش استفاده کنید.

رنگ روغنی یا رنگ پلاستیک کدام بهتر است؟

جواب این سؤال کاملاً به هدف شما از نقاشی ساختمان بستگی دارد. اگر عجله دارید و می‌خواهید در کوتاه‌ترین زمان نقاشی ساختمان خود را به پایان برسانید، نمی‌توانید از رنگ روغن استفاده کنید. اما اگر می‌خواهید با استفاده از رنگ براق نور بیشتری را در اتاق خود منعکس کنید، بهتر است رنگ روغنی براق یا نیمه براق را انتخاب کنید.
قابلیت شستشوی رنگ ممکن است برای شما مهمتر باشد. در این صورت نباید از رنگ پلاستیک استفاده کنید. همچنین در نظر داشته باشید که در محیط‌هایی که معمولاً نیازی به شستشو نیست، مانند سقف و فضای داخل کابینت، بهتر است از رنگ پلاستیک استفاده کنید. همچنین به کاهش هزینه‌های رنگ‌آمیزی ساختمان کمک می‌کند. بنابراین انتخاب نوع رنگ مناسب کاملاً به شما و هدف شما بستگی دارد.
در نهایت، باید بدانید که نکات کوچک بسیاری در هنگام نقاشی ساختمان وجود دارد. بنابراین توصیه می‌کنیم قبل از نقاشی با یک نقاش حرفه‌ای مشورت کنید. خبر خوب این است که مجموعه ما بعنی بسپارش بهترین نقاشان ساختمون را گرده هم آورده. تنها کاری که باید انجام دهید این است که همین الان با شماره‌های موجود تو سایت تماس بگیرید تا نقاشان حرفه‌ای و مورد اعتماد را به صورت رایگان به شما معرفی کنیم. به این ترتیب می‌توانید با نقاشان مختلف صحبت و توافق کنید و سپس با خیالی آسوده شروع به رنگ‌آمیزی ساختمان خود کنید.

رنگ براق یا رنگ مات کدوم رو انتخاب کنیم؟!

خب ببینید بازم جواب این سؤال به خودتون برمیگرده که هدقتون از اینکه می‌خواید خونتون رو رنگ کنید چیه؟ زمانی که کارشناسان ما برای بررسی خونتون میان کلی در این زمینه‌ها شما رو راهنمایی می‌کنن اما ما برای اینکه خودتونم‌یه پیش زمینه‌ای داشته باشید در ادامه‌ی همین صفحه‌یه مقایسه کلی براتون میزاریم بین رنگ براق و رنگ مات که خوندنش خالی از لطف نیست.

مزایای رنگ روغنی براق چیست؟

 • صد در صد قابل شستشوعه این رنگ
 • اگر رنگ بتونه ندارید، تنها رنگی است که می‌توان از آن برای تهیه بتونه روغنی استفاده کنید.
 • در رنگ فلز و چوب و در بهترین انتخاب براتون می‌تونه باشه.
 • پوشش دهی بالایی داره.

معایب رنگ روغنی براق چیست؟

 • تنها عیبی که این نوع رنگ داره اینه انعکاس کامل نور و نقایص دیوار و امواج را نشان می‌دهد.

مزایای رنگ روغنی مات چیست؟

 • رنگ روغنی مات به دلیل جذب نور زیاد هیچ ایرادی ندارد و باعث میشه ایرادات کار رو هم نشون نده.

معایب رنگ روغنی مات چیست؟

 • این رنگ قابلیت شستشو نداره و اگه هر سال دیوار‌های خودتون رو تمیز می‌کنید این گزینه انتخاب خوبی برای شما نیست!!
 • از این رنگ نمی‌شه برای فلزت استفاده کرد و گزینه‌ی خوبی برای نقاشی چهارچوب‌های آهنی و حفاظ شاخ گوزنی نخواهد بود.
 • پوشش دهی این رنگ ضعیفه و بک عیب بزرگ محسوب میشه براتون

حالا در نهایت اگر بخوایم نتیجه‌گیری کلی داشته باشیم باید بگیم: برای اینکه رنگ اعمال شده قدرت شستشوی کافی داشته باشد و امواج و ایرادات کمتری بروی دیوار نشان دهد بهتر است از رنگ براق یا نیمه مات استفاده کنید. بهتر است از رنگ روغن براق برای نرده‌ها و چهاچوب درب‌ها استفاده کنید، زیرا مستعد تماس دست هستند و نیاز به تمیز کردن بیشتری دارند.

انواع نقاشی ساختمان - بِسپارِش
انواع نقاشی ساختمان – بِسپارِش

در استخدام نقاش ساختمان به چه نکاتی توجه کنیم؟

نقاشی ساختمان یک هنر است و شما باید برای اینکه بهترین نتیجه رو از رنگ‌آمیزی خونتون بگیرید بهترین نقاش ساختمون رو هم پیدا کنید. خداروشکر با وجود سایت ما این کار براتون خیلی راحت شده!! می‌پرسید چرا؟ چون ما خودمون بهترین نقاشان ساختمون رو گرده هم آوردیم تا هم خیال خودمون رو راحت کنیم هم شما رو ولی خب در ادامه می‌خوایم به صورت کلی بهتون بگیم که یک نقاش ساختمون خوب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشه تا شما این موارد رو در زمان استخدام نقاش ساختمون مدنظر قرار بدین:

 • نقاش ساختمونی خوبه که خوش قول باشه و شما بتونید رو حرفش حساب کنید و کار رو سر وقت بهتون تحویل بده.
 • پروانه کسب باید داشته باشه و در چهارچوب قانون کشور کار کنه.
 • اطلاعات به روز در مورد انواع رنگ و علم ترکیب رنگ داشته باشه.
 • اون رنگی که شما می‌خواید رو با بهترین کیفیت درست کنه و از اون رنگ برای رنگ‌آمیزی خونه شما استفاده کنه.
 • برای انتخاب رنگ در قسمت‌های مختلف خونه خودش اطلاعات کافی داشته باشه و بتونه به شما مشاوره و راهنمایی بده.
 • نقاش ساختمانی ماهر نظافت منزل را در هنگام رنگ‌آمیزی منزل برای شما سخت نمی‌کنه، یعنی از ابتدای کار تا پایان کار از ریزش لکه و مواد دیگر بر روی کف، سقف و دیوار‌ها جلوگیری می‌کنه.

بهترین زمان برای نقاشی ساختمان چه وقتیه؟!

قبل از اینکه بخواید خونتون رو رنگ‌آمیزی کنید باید به این نکته مهم فکر کنید که آیا زمان مناسبی برای این کار انتخاب کردید یا خیر؟
اکثر ما هر دو را در پایان سال انتخاب می‌کنیم! همه ما برای تمیز نگه داشتن خانه برای بازدید‌های نوروزی سعی می‌کنیم رنگ‌آمیزی ساختمان را برای ماه‌های بهمن تا اوایل اسفند حفظ کنیم. اما باید گفت این ماه‌ها روز‌های خوبی برای نقاشی نیست. چرا که پرس و جو‌های زیاد در روز‌های پایانی سال باعث می‌شود نقاشان به سرعت کار خود را انجام دهند و در نهایت شما از کار راضی نخواهید بود.
بهترین زمان برای رنگ‌آمیزی ساختمان تابستان و پاییز است. می‌توانید با خیال راحت کار رنگ‌آمیزی رو انجام بدین و دیگر نگران سرمای زمستان نباشید.

قیمت نقاشی ساختمان به چه صورت است؟ نقاشی ساختمان متری چند!! ??

قیمت نقاشی ساختمان در تهران خیلی متغیر است و به عوامل خیلی زیادی بستگی داره. به صورت کلی شما زمانی که با نقاش‌های ساختمون حرف می‌زنید یا از شرکت‌های واسطی متله بِسپارش برای انجام خدمات خود مثله نقاشی ساختمان کمک می‌گیرید به دو صورت به شما قیمت خواهند داد که در ادامه می‌خوایم به بررسی این دو روش بپردازم و این دوتا رو باهم مقایسه کنیم.

 • روش قیمت دهی اول: کنترات که بهترین روشه!! در این روش وقتی کارشناس مجموعه ما در منزل شما حاضر شد همه جزئیات رو به صورت کامل بررسی می‌کنه و ازتون سؤال‌هایی می‌پرسه مثلاً اینکه از چه رنگ‌هایی می‌خواید استفاده کنید و از این قبیل سؤال‌ها بعدش با توجه به جواب شما‌یه قیمت کلی می‌ده و‌یه زمان به شما اعلام می‌کنه که کار رو به شما تحویل می‌ده. حالا شما‌یه چشم انداز دارید و کافیه بریم سراغ چک و چونه زدن و تخفیف گرفتن از کارشناس‌های مجموعه ما ??
 • روش قیمت دهی دوم: قیمت بر اساس هر متر: اساس این روش بر اساس متر مربع است. قیمت‌هایی که در قسمت قبل به تفصیل ذکر شد در این روش اعمال می‌شود. اما بدست آوردن سطح دقیق سطح رنگ شده کمی مشکل است. اگر بخواهید محدوده هزینه را از این طریق تخمین بزنید، راه آسانی وجود دارد. متراژ خانه را در ۳ ضرب کنید تا ناحیه رنگ شده به دست آید. سپس حاصل را در قیمت هر متر مربع پوشش ساختمان ضرب کنید تا قیمت کل به دست آید همانطور که حدس زده‌اید عدد ۳ ارتفاع استاندارد دیوار خانه است.
قیمت اتحادیه نقاشی ساختمان ۱۴۰۱- بِسپارِش
قیمت اتحادیه نقاشی ساختمان ۱۴۰۱- بِسپارِش

لیست قیمت نقاشی ساختمان در سال ۱۴۰۱ (مرداد)

نوع خدمات قیمت هر متر مربع (تومان)
رنگ روغن با زیرسازی ۳۵,۰۰۰ تا ۴۵,۰۰۰
رنگ روغن بدون زیرسازی ۲۹,۰۰۰ تا ۳۵,۰۰۰
رنگ پلاستیک با زیرسازی ۳۵,۰۰۰ تا ۴۳,۰۰۰
رنگ پلاستیک بدون زیرسازی ۲۸,۰۰۰ تا ۳۷,۰۰۰
رنگ اکریلیک با زیرسازی ۳۵,۰۰۰ تا ۴۴,۰۰۰
رنگ اکریلیک بدون زیرسازی ۲۹,۰۰۰ تا ۳۸,۰۰۰
مولتی کالر(زیر کاری رنگ پلاستیک) ۴۰,۰۰۰ تا ۵۰,۰۰۰
مولتی کالر(زیر کاری رنگ روغن) ۳۸,۰۰۰ تا ۴۸,۰۰۰

عوامل تأثیر‌گذار بر قیمت نقاشی ساختمان

به صورت کلی سه عامل وجود داره که تأثیر مستقیمی روی قیمت نقاشی ساختمون داره که در ادامه می‌خوایم این سه عامل رو براتون نام ببریم و تک تک اونا رو بهتون توضیح بدیم.

 • متغیر بودن قیمت مصالح ساختمانی: قیمت مصالح ساختمانی خیلی متغیره و دائماً در حال تغییر و نوسانه به همین دلیل این نوسانات می‌تونه روی قیمت نهایی این خدمت تأثیر داشته باشد.
 • دستمزد نقاش ساختمان: نقاشان ساختمان با توجه به مساحت محل مورد نظر (دیوار‌ها، سقف) مبلغی را به عنوان دستمزد در نظر می‌گیرند و به شما اعلام می‌کنند. قطعاً بین یک نقاش ماهر و تازه کار تفاوت قیمت وجود داره و اگه می‌خواید‌یه نقاش حرفه‌ای پیدا کنید و خدمات بهترین دریافت کنید باید هزینه‌ی بیشتری هم پرداخت کنید.
 • رنگ انتخاب شده توسط شما: در قسمت‌های مختلف از رنگ‌های مختلفی ماننده رنگ روغنی، پلاستیکی، اکریلیک و … استفاده میشه که روی قیمت نهایی قطعاً تأثیر‌گذار خواهد بود.

خدمات نقاشی ساختمان در چه مناطقی از تهران انجام می شود؟

خدمات نقاشی ساختمان توسط مجموعه بسپارش در تهران بصورت ۲۴ ساعته در تمام نقاط شهر تهران انجام می شود. این مناطق شامل محله های زیر می باشد:

ارائه سرویس نقاشی ساختمان در تهران

شمال تهران: تجریش، نیاوران، قلهک، جماران، ازگل، لویزان، مینی سیتی، سوهانک، دروس، حسین‌ آباد_مبارک‌ آباد، اقدسیه، زعفرانیه، محمودیه، فرمانیه، کامرانیه، داودیه، دزاشیب، جردن، الهیه، ولنجک، اوین، ظفر، درکه، فرحزاد، پونک، سعادت آباد، شهرک غرب، ونک و جنت آباد.

شرق تهران: تهران نو، تهرانپارس، نارمک، شهرک امید، شهرک ویلایی زیتون، سرخه حصار، پیروزی، گرگان، وحیدیه، کالاد، شمس‌ آباد، حکیمیه، نیروی هوایی، نظام آباد، مجیدیه، حشمتیه، منصور آباد.

غرب تهران: شهرک آزادی، ستارخان، آریاشهر، شهر زیبا، شهران، طرشت، گیشا، چیتگر، شهرک اکباتان، کوی بیمه، تهرانسر، حصارک، آزادی، فردوس، دهکده المپیک، کن و وردآورد.

جنوب تهران: مشیریه، شهرک مسعودیه، افسریه، خانی آباد نو، نازی‌آباد، نعمت‌آباد، یاخچی‌آباد، امیربهادر، آذری، اتابک، خراسان، خزانه فلاح، خزانه بخارایی، شاپور، مولوی، سیروس، دروازه غار، جوادیه، یافت‌آباد، منیریه، امیریه، شوش، بازار تهران، شهرری، کوی سیزده آبان، دولت‌ آباد، شهرک رسالت بازار چینی فروش هاکیان شهر، یافت آباد بازار موبایل و مبل ایران.

مرکز تهران: یوسف آباد، امیرآباد، عباس‌آباد، جلفا، خواجه عبدالله، بهارشیراز، زرتشت، بهجت آباد، تخت جمشید (طالقانی)، تخت طاووس، سهروردی، آپادانا، توحید، جمهوری (نادری)، استانبول، توپخانه، لاله زار، باغ صبا، فاطمی، آرژانتین، آذربایجان.

در هر کدام از این مناطق که هستید می توانید در ۲۴ ساعت ۷ روز هفته، با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و درخواست اعزام سرویسکار نقاشی ساختمان در تهران را ثبت نمایید.

چرا سفارش نقاشی ساختمان خود را در بِسپارِش ثبت کنیم؟

گروه ما با کمک کارشناسان نقاشی ساختمان به شما کمک می کند در کمترین زمان به متخصص نقاشی برسید و گامی موثر در زیباتر شدن منزل خود بردارید. برای بهره مندی از این سرویس کافی است پس از ثبت نام در قسمت نقاشی ساختمان در وبسایت رزرو، درخواست خود را ثبت کنید. سپس در صورت نیاز کارشناس مربوطه به صورت رایگان از خانه شما بازدید می کند و شما را در رنگ آمیزی دیوارها، انواع رنگ های ساختمان و مقدار آنها راهنمایی می کند. سپس با تعیین زمان، تاریخ و آدرس دقیق سفارش شما در مرسوله ثبت می شود. لطفاً توجه داشته باشید که اگر پس از بررسی وب سایت یا بازدید تجاری سفارش خود را لغو کنید، باید هزینه جداگانه ای پرداخت کنید.

ویژگی های ثبت سفارش در بِسپارِش :

 • استفاده از متخصصان واجد شرایط و بیمه شده
 • ثبت سفارش آسان و رایگان
 • گارانتی خدمات
 • پشتیبانی روزانه از ساعت ۷ صبح تا ۱۱ شب

فرآیند ثبت سفارش نقاشی ساختمان در بِسپارِش چگونه است؟

کلاً بسپارش اومده تا کار رو برای شما راحت کنه که نخواید برای هر سرویس ساده‌ای به کلی مشکل بربخورید و فرایند ثبت سفارش تو سایت ما خیلی اسونه!!   برای دریافت خدمات نقاشی ساختمون کافیه مراحل زیر رو دنبال کنید تا ما تو سریع‌ترین زمان ممکن شما رو به هدفتون برسونیم. کافیه یکبار بسپارش رو امتحان کنی تا عاشقش بشی ❤️❤️

 • مرحله اول: مرحله اول ثبت سفارش تو سایت ما اینه که با شماره‌های موجود تو همین صفحه تماس بگیرید و نیاز خودتون رو بگید.
 • مرحله دوم: تو مرحله دوم ما با توجه به نیاز شما‌یه مشاوره کامل بهتون می‌دیم به صورت کاملاً رایگان تا کامل و با چشم باز نسبت به سفارش دادن اقدام کنید
 • مرحله سوم: خب تو این مرحله بعد از اینکه تصمیم‌گیری نهاییتون رو کردین ما خبره‌ترین و نزدیک‌ترین کارشناسمون رو به منزل شما اعزام می‌کنیم تا بعد از بازدید و ارائه اطلاعات تکمیلی به شما کارش رو خیلی زود شروع کنه.
 • مرحله چهارم: حالا که خدمتتون رو دریافت کردید و‌یه لبخند اینجوری ? از سر رضایت روی صورتتون نمایان شد زحمت تسویه حساب رو می‌کشید.

پاسخ به سوالات متداول در مورد نقاشی ساختمان

آیا هزینه ایاب و ذهاب توسط کافرما باید پرداخت شود؟

با این سرویس هزینه رفت و آمد متخصص رنگ رایگان بوده و متخصص موظف است بدون دریافت هزینه سفر به محل اعزام شود.

متخصصان چگونه گواهی می گیرند؟

هر کسی که اعلام کند آماده خدمت در بِسپارِش است باید شناسه خود را به همراه داشته باشد. برگه های پس زمینه بد مستقیما از ناجا دریافت می شود. آنها باید مستندات مهارتی را ارائه دهند و از مشتریان قبلی در مورد سبک کاری آنها سؤال می شود.

نقاط قوت و ضعف نقاشی خانه با رنگ اکریلیک چیست؟

رنگ های اکریلیک یکی از بهترین انواع رنگ ها برای رنگ آمیزی هستند و یکی از مهمترین مزایای آن تمیز کردن سطح پس از رنگ آمیزی است. علاوه بر این، رنگ های اکریلیک پوشش عالی دارند، سریع خشک می شوند و می توانند با آب رقیق شوند. علاوه بر این، این نوع رنگ ها مقاومت بسیار خوبی در برابر گرد و غبار و مقاومت در برابر سایش دارند.

با این حال، معایب استفاده از رنگ های اکریلیک:
نسبت به رنگ های دیگر براقیت کمتری دارد و اگر آن را با قلم مو بزنید مقداری دست خط روی سطح باقی می ماند بنابراین توصیه می شود از غلتک استفاده کنید.

آیا ابزار کار باید توسط کارفرما ارائه شود؟

برخی از وسایل مورد نیاز شما مانند نوع رنگ مورد نیاز شما را می توانید توسط شما یا یک متخصص تهیه کنید. با این حال، همه متخصصان موظف به همراه داشتن ابزارهایی مانند برس، غلطک و حتی نردبان هستند. همچنین توصیه می شود قبل از اعزام متخصص، کف یا مبلمان را با پارچه یا نایلون بپوشانید تا از ریختن رنگ روی زمین یا مبلمان جلوگیری شود.

آیا هزینه رنگ آمیزی شامل قیمت رنگ آمیزی خانه می شود؟

در واقع کارفرمایانی که می خواهند منازل خود را رنگ آمیزی کنند می توانند رنگ های خود را تهیه کنند و یا بسته به نوع رنگ مورد نیاز خود از متخصص بخواهند رنگ ها را تهیه و فاکتور ارائه دهند.با این حال، قیمت فقط شامل دستمزد می شود.

بهترین زمان برای رنگ آمیزی خانه چه زمانی است؟

ممکن است افراد در شرایط و زمان های مختلف نیاز به رنگ آمیزی خانه های خود داشته باشند، اما می دانند که بهترین زمان برای رنگ آمیزی خانه در فصل تابستان است. در این زمان، گرمای هوا باعث می‌شود که رنگ به سرعت خشک شود و به شما این امکان را می‌دهد که به سرعت اشیا را بازیابی کرده و به زندگی عادی بازگردید.

در چه قسمتی از ساختمان از رنگ مات استفاده کنم؟

برای رنگ آمیزی توصیه می شود از رنگ مات یا براق استفاده کنید زیرا پایداری بیشتری دارد. البته این مشکل با رنگ آشپزخانه اهمیت بیشتری پیدا می کند و دلیل آن کثیفی و تیره شدن دیوارها در اثر پخت و پز است. با این حال می توانید از رنگ های نیمه براق نیز برای رنگ های خانگی استفاده کنید که معمولا در دسته رنگ روغن قرار می گیرند. اما در نهایت یک نکته کلی را باید در نظر داشت. افراد با توجه به دکوراسیون خانه و آنچه که دارند سعی می کنند دیوارهای خانه را رنگ آمیزی کنند.

فهرست مطالب

تماس فوری - 09192317131