تخلیه چاه

تخلیه چاه فاضلاب ساختمان به دلیل پر شدن آن، یکی از خدماتی است که نیاز به تجهیزات تخصصی ویژه دارد. در صورتی که چاه ساختمان پر شود، فوراً در اولین فرصت باید نسبت به تخلیه آن اقدام کرد. شرکت «بسپارش» (سامانه مدیریت خدمات در منزل)، با بهره‌گیری از دستگاه‌های مکنده قوی و مجهز و تانکر‌های لجن‌کش، تخلیه چاه دستشویی و چاه فاضلاب ساختمان را با بهترین کیفیت به انجام می‌رساند. امروزه اکثر ساختمان‌های شهری دارای چاه جذبی هستند. به عبارتی یکی از روش‌های دفع فاضلاب‌های خانگی، حفر چاه است. پر شدن چاه به مرور زمان صورت می‌گیرد و امری طبیعی است. اما در صورتی که چاه فاضلاب پر شد، باید سریعاً نسبت به تخلیه آن اقدام کرد. زیرا در غیر این صورت انباشت لجن در لوله‌های فاضلاب رخ می‌دهد و بوی فاضلاب نامطلوبی سرتاسر ساختمان را فرا می‌گیرد.

علائم پر شدن چاه فاضلاب ساختمان چیست ؟

تشخیص پر شدن چاه ساختمان و احساس نیاز به تخلیه چاه، کاری تخصصی است و باید توسط متخصص ماهر انجام گیرد. تصور اکثر مردم بر این است که استشمام بوی فاضلاب به معنای پر شدن چاه ساختمان است. در صورتی که ممکن است این مسأله صرفاً به دلیل گرفتگی لوله‌های فاضلاب باشد. سرویسکار ماهر با استفاده از فنر، نسبت به رفع گرفتگی لوله اقدام می‌کند و در صورتی که گرفتگی لوله با فنر‌های ویژه برطرف نشود، احتمال پر شدن چاه ساختمان بسیار بالا خواهد بود. از سوی دیگر، درب چاه از سطح زمین فاصله دارد و لذا برای باز کردن درب چاه نیاز به تجهیزات مخصوص است. همچنین تشخیص دقیق محل درب چاه نیز توسط سرویسکار ماهر انجام می‌شود. در صورت دخالت افراد غیر متخصص ممکن است خسارت‌های زیادی به لوله و انشعابات فاضلاب رخ دهد.

تخلیه چاه با چه روشی انجام می شود ؟

فرایند تخلیه چاه فاضلاب حتماً باید با استفاده از تانکر‌های مجهز به پمپ‌های مکنده با قدرت بالا انجام شود. این تانکر‌ها مجهز به پمپ مکنده، شیلنگ با قطر و طول مناسب و مخزن جمع‌آوری فاضلاب و لجن و فضولات هستند. یک سر شیلنگ به دستگاه پمپ مکنده متصل به تانکر متصل است و سر دیگر به عمق چاه فرستاده می‌شود. با مکش پمپ، لجن، فضولات و فاضلاب و پسماند‌های موجود در چاه از طریق شلنگ، به مخزن تانکر وارد می‌شود. این فرایند تا مکش لجن‌های موجود در انتهای چاه دنبال می‌شود.

خدمات تخلیه چاه شامل چه مواردی است ؟

خدمات تخلیه چاه عمدتاً شامل موارد زیر است:

  • برطرف کردن گرفتگی لوله‌های فاضلاب موجود در مسیر چاه فاضلاب؛
  • تخلیه چاه فاضلاب از لجن و فضولات و لایروبی دقیق کف چاه با دستگاه‌های مکنده فشار قوی؛
  • شستشوی لوله‌ها از لجن‌های باقیمانده به نحوی که به طور کامل بوی فاضلاب برطرف شود.

چه عواملی برهزینه‌های تخلیه فاضلاب تأثیر می‌گذارد ؟

نرخ خدمات تخلیه چاه بر اساس نرخ اتحادیه یکسان است. با این حال عواملی در قیمت تخلیه چاه تأثیر می‌گذارند که به شرح زیر هستند:

  • عمق چاه فاضلاب؛
  • تعداد چاه‌های ساختمان؛
  • نوع تانکر مورد نیاز برای گردآوری لجن و فضولات؛
  • شدت گرفتگی لوله‌های فاضلاب و حجم کار مورد نیاز برای برطرف کردن آن‌ها؛
  • طول شیلنگ مورد نیاز برای تخلیه لجن و فضولات چاه.
تماس فوری - 09192317131