لوله بازکنی

لوله‌ بازکنی، از جمله خدمات بسیار مهم و ضروری در زندگی شهری امروز است . گرفتگی لوله فاضلاب، از جمله مشکلاتی است که در بسیاری از ساختمان‌ها و منازل رخ می‌دهد و با استفاده از خدمات لوله ‌بازکنی، برطرف می‌شود. شرکت خدماتی «بِسپارِش»، با بهره‌گیری از متخصصان کار بلد، مجموعه‌ای از خدمات آنلاین را برای کاربران فراهم کرده است. از جمله خدماتی که این مجموعه ارائه می‌دهد نیز لوله بازکنی و رفع گرفتگی از لوله‌ها و مجاری تخلیه فاضلاب در ساختمان است .

لوله بازکنی – بِسپارِش
? تضمین لوله بازکنی: تحویل لوله باز شده ۱۰۰% تضمینی
⏳ ساعات کاری: ۲۴ ساعته ۷ روز هفته
✅ روش انجام کار: فنر برقی، تراکم هوا و …
⭐ میزان کثیف کاری: کمترین اجرت ساخت نسبت به متریال مورد استفاده
? اعزام لوله بازکن: از نزدیکترین محدوده

در مواردی افراد با استفاده از برخی اسیدها و مایع لوله بازکنی ، اقدام به تخلیه و یا رفع گرفتگی می‌کنند؛ اما به طور کلی، پیشنهاد می‌شود در شرایط حادتر، از خدمات و متخصصان لوله بازکنی کمک گرفت؛ زیرا برخی اسیدها و فنرهای غیراستاندارد، منجر به بروز شکستگی و ترک‌خوردگی در لوله شده و شرایط را حادتر می‌کنند . لذا توصیه می‌شود به منظور جلوگیری از بروز خسارت‌های احتمالی و جبران‌ناپذیر، با شرکت خدماتی «بسپارش» تماس بگیرید .

گرفتگی لوله، موضوعی است که به دفعات و گاهی به دلایلی ساده بروز می‌کند و با استفاده از خدمات لوله بازکنی به راحتی برطرف می‌شود . به طور مثال چربی‌ها، پسماندهای مواد غذایی و میوه‌ها، از جمله عواملی هستند که منجر به گرفتگی لوله‌های آشپزخانه می‌شود . برخی دیگر از دلایل گرفتگی لوله‌های فاضلاب داخل ساختمان را می‌توان به شرح زیر خلاصه کرد :

 • افتادن وسیله و اشیاء در مجاری لوله‌ها؛
 • انداختن دستمال کاغذی در کاسه توالت فرنگی یا ایرانی؛
 • انداختن اسباب‌بازی‌های کوچک و وسایل ریز توسط کودکان در چاه حمام یا آشپزخانه یا توالت؛
 • گرفتگی لوله‌ها و دریچه چاه به وسیله نخاله‌های ساختمانی، ماسه، سیمان و شن‌های ریز و …

 مزایای لوله‌ بازکنی چیست ؟

برخی از مزایای لوله بازکنی به شرح زیر است:

 • رفع سریع گرفتگی لوله‌ها با استفاده از دستگاه‌های مجهز برقی و فنرهای مخصوص؛
 • تجربه متخصصان لوله بازکنی در تشخیص سریع علل گرفتگی لوله؛
 • جلوگیری از بروز خسارت‌های جانبی و خرابی انشعابات لوله ساختمان؛
 • استفاده از دستگاه‌های مجهز و مناسب برای خارج کردن اشیاء از لوله‌ها.
لوله بازکنی در تهران - بِسپارِش
لوله بازکنی در تهران – بِسپارِش

چه زمانی از خدمات لوله بازکنی بِسپارِش استفاده کنیم ؟

برخی از علائم گرفتگی لوله‌های فاضلاب به آسانی نشان می‌دهد که باید از خدمات لوله ‌بازکنی استفاده کنیم. برخی دیگر، نیاز به بررسی کارشناسی و دقیق دارد. با این حال از جمله علائمی که نیاز به استفاده از خدمات لوله بازکنی را ضروری می‌سازد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم تخلیه آب در لوله‌های سرویس بهداشتی و آشپزخانه و حمام؛
 • عدم تخلیه توالت فرنگی یا توالت ایرانی؛
 • استشمام بوی نامطبوع از لوله‌های فاضلاب و چاه و سینک ظرف‌شویی؛
 • بالا آمدن مکرر آب از کفشور حمام یا مجاری تخلیه سینک ظرف‌شویی؛
 • تخلیه آرام و آهسته فاضلاب از لوله‌ها؛

چه روشی برای لوله بازکنی فوری استفاده می شود ؟

رایج‌ترین روش لوله ‌بازکنی، استفاده از فنر زدن است. با استفاده از کمپرسور برقی و فنر استاندارد و نازک و طویل، گرفتگی لوله‌های توکار و انشعابات فاضلاب داخل ساختمان برطرف می‌شود. در مواردی، به تشخیص متخصص از مایع لوله بازکنی و برخی اسیدها، جوهر نمک و نیز مواد شوینده استفاده می‌شود.

خدمات لوله ‌بازکنی شامل چه مواردی است ؟

برخلاف تصور عموم که لوله ‌بازکنی را محدود به فنر زدن و باز کردن لوله‌های مسدود شده می‌دانند، خدمات لوله ‌بازکنی بسیار متنوع است. برخی از این خدمات را می‌توان به شرح زیر بیان کرد:

 • رفع گرفتگی از لوله‌های فاضلاب سرویس بهداشتی، آشپزخانه و دستشویی داخل ساختمان؛
 • رفع گرفتگی از لوله‌های تخلیه آب پشت‌بام یا حیاط و پارکینگ؛
 • تخلیه چاه ساختمان؛
 • بررسی بوی نامطبوع لوله‌های فاضلاب و رفع آن‌ها؛
 • لایروبی لوله‌های داخل ساختمان؛
 • لایروبی تانکرها و مخازن آب؛
 • تشخیص ترکیدگی لوله‌های آب و فاضلاب؛
 • خارج کردن اشیاء از فاضلاب یا لوله‌های ساختمان.

انواع سیستم های لوله کشی ساختمان

لوله کشی ساختمان به دو روش توکار و روکار انجام می شود. با کمی دقت متوجه می شوید که از نام این دو نوع لوله کشی پیداست، لوله توکار در داخل دیوار، کف و سقف ساختمان نصب می شود و با مصالحی مانند گچ، سیمان و بتن کاملا عایق و پوشیده خواهد شد. اما لوله کشی روکار پنهان نیست و از گوشه ها و زوایای دیوار و کف ساختمان قابل مشاهده است. هر یک از این دو نوع سیستم لوله کشی ویژگی های مثبت و منفی منحصر به فرد خود را دارند. مهمترین مشکلی که برای سیستم لوله توکار می توان به آن اشاره کرد این است که هنگام نشتی و فرسودگی لوله ها، نمی توان به راحتی محل نشتی را پیدا کرد. ضمناً تعمیر و انشعاب لوله های توکار بسیار مشکل بوده و به تخریب دیواره و کف و همچنین صرف هزینه های زیاد نیاز دارد. اما مزیت لوله های توکار این است که با پوشاندن لوله ها فضای داخلی ساختمان زیباتر به نظر می رسد و لوله ها از شکستگی و آسیب در امان می مانند؛ به این ترتیب دوام و مقاومت بالایی نیز خواهند داشت.
لوله های روکار نیز مزایا و معایب خود را دارند. مزیت اصلی سیستم روکار آسان بودن تعمیر و تغییر مسیر لوله ها و همچنین افزایش یا کور شدن انشعابات بدون نیاز به تخریب و صرف هزینه می باشد. اما در کنار این مزیت، خطر آسیب رساندن به لوله ها و ایجاد ظاهر زشت در ساختمان نیز یکی از معایبی است که برای لوله کشی روکار می توان به آن اشاره کرد.
لازم به ذکر است که با وجود معایب لوله کشی توکار، سیستم لوله کشی توکار همچنان مورد تایید مهندسی تاسیسات می باشد. به همین دلیل در حین ساخت سازه های جدید، در ابتدا محل نصب و مسیر لوله ها تعیین می شود تا در زمان انجام عملیات نازک کاری ساختمان، لوله گذاری ها و پوشش آنها با مصالح به خوبی و با دقت انجام شود.

لوله بازکنی با فنر برقی اتوماتیک

استفاده از دستگاه های اتوماتیک یکی از روش های پر استفاده برای باز کردن گرفتگی لوله ها می باشد. یکی از این ابزارهای معروف فنر لوله باز کن برقی است. این دستگاه از یک فنر بلند و یک موتور الکتریکی تشکیل شده است و از آن برای رفع سریع و کامل گرفتگی لوله های فاضلاب استفاده می شود. استفاده از این روش و ابزار می تواند هر نوع مشکل انسداد فاضلاب را در کمترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت حل کند. به همین دلیل بسیاری از شرکت های خدمات فوری لوله بازکنی که از روش های برقی و خودکار بهره می گیرند این ابزار را نیز مورد استفاده قرار می دهند.

خطاهای گرفتگی فاضلاب از زمان ایجاد اولین لوله ها و شبکه های فاضلاب در ساختمان ها وجود داشته است. در حال حاضر بسیاری از منازل مشکل انسداد لوله های فاضلاب از جمله فاضلاب سینک، فاضلاب توالت فرنگی، فاضلاب پارکینگ و … دارند که می توان از فنر برقی برای حل کردن این مشکلات استفاده کرد. افزایش مشکل گرفتگی لوله ها منجر به ایجاد شرکت های خدمات فنی و لوله بازکنی در سطح شهر شده است که دستگاه های اتوماتیک زیادی برای رفع مشکلات لوله های فاضلاب در اختیار دارند.

این مجموعه ها و شرکت ها برای رفع مشکلات و لوله بازکنی با استفاده از دستگاه های اتوماتیک روش های متفاوتی دارند. برخی از شیوه ها سنتی بوده و برخی دیگر نیز مکانیزه و مدرن می باشند. با این وجود امروزه اکثر موسسات از روش های مکانیزه و مدرن برای ارائه خدمات خود استفاده می کنند. در همین راستا دستگاه و سیستم لوله بازکن برقی خودکار یا اتوماتیک از جمله بهترین دستگاه های مورد استفاده توسط این موسسات است که توانایی باز کردن اکثر گرفتگی ها را دارد.

استفاده صدها و هزاران شرکت از این دستگاه برای انجام خدمات لوله بازکنی نشان از محبوبیت آن دارد. اکثر شرکت ها از لوله بازکن های برقی برای انجام خدمات کارفرماهای خود استفاده می کنند؛ زیرا این دستگاه کیفیت چشمگیری داشته و قابلیت لوله بازکنی بسیار بالایی نیز دارد. با این دستگاه می توان لوله بازکنی ایمن و تضمینی را به مشتریان ارائه داد. در زیر توضیحاتی در مورد این دستگاه و نحوه عملکرد آن ارائه شده است.

تاکنون دسته بندی های مختلفی از این دستگاه ایجاد شده است که هر کدام از این مدل ها قابلیت های متفاوت و جدیدی دارند. ساده ترین نوع دستگاه لوله بازکن اتومات را خودتان هم می توانید بسازید. برای انجام این کار به یک دریل و فنر بلند نیاز دارید. به این ترتیب که فنر را به سر دریل وصل کنید و سپس با قرار دادن فنر در لوله ها و روشن کردن مته می بینید که دستگاه شما با عملکرد خود گرفتگی ها را رفع می کند. اما باید توجه کنید که فنر مورد استفاده و متصل به دستگاه، بسیار منعطف بوده و به راحتی در مکان های مورد نیاز تغییر شکل بدهد.

لوله باز کنی ارزان - بِسپارِش
لوله باز کنی ارزان – بِسپارِش

بازکردن لوله با تراکم هوا

رفع گرفتگی لوله با پمپ تراکم  هوا یکی از انواع روش های رفع گرفتگی لوله ها می باشد. از این دستگاه می توان برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب توالت فرنگی، توالت ایرانی، آشپزخانه و حمام استفاده کرد. این دستگاه بسته به نوع کاربری و سایز دارای ظرفیت های متفاوتی می باشد. همچنین دستگاه تراکم هوا جزو یکی از بهترین دستگاه های لوله بازکنی است که توسط شرکت های لوله بازکن استفاده می شود. دستگاه لوله بازکن فشار هوا با استفاده از فشار هوا انسداد و زباله های داخل لوله را جابجا می کند و در نتیجه، گرفتگی لوله را برطرف می کند.

استفاده از لوله بازکن با دستگاه فشار هوای اتوماتیک برای همه انسدادها و مشکلات لوله ها مناسب نیست. از این ابزار فقط در مواردی استفاده می شود که فشار هوای اعمال شده بتواند منجر به رفع گرفتگی شود. به عنوان مثال، اگر لوله با کاغذ یا پارچه مسدود شده باشد، استفاده از کمپرسور هوا برای رفع گرفتگی ضروری است. زیرا فشار هوا باعث می شود که این مواد از لوله عبور کرده و وارد فاضلاب شوند. البته نباید از این ابزار برای رفع موانع ناشی از سنگ و خاک استفاده کنید؛ زیرا این ابزار این گونه گرفتگی ها را تشدید کرده و مشکلات را افزایش می دهد.

لوله بازکنی با ساکشن و پمپ های مکش

در گذشته تخلیه چاه مکش زمان بر و پرهزینه بود. اما با پیشرفت تکنولوژی همواره دستگاه های جدیدی برای کمک و تسهیل کار تخلیه چاه ایجاد شده است. و کار چاه با پمپ لجن کش را با به روزرسانی به تخلیه چاه با پمپ های مختلف ازجمله مکنده ممکن ساخت ، امروزه با زیاد شدن شرکت های مختلف استفاده از دستگاه های جدید از جمله پمپ وکیوم در میان همگان رونق گرفته است و تخلیه چاه را بسیار آسان کرده است.

تخلیه چاه مکنده ساکشن دستگاهی می باشد که بر روی ماشین تخلیه چاه وصل می باشد که به مانند جارو برقی عمل کرده و حالت مکش دارد و این عمل که به وسیله لوله های که به دستگاه مکندِه یا ساکشِن نام دارد لوله متصل شده و یک سر دیگر لوله را به درون سبتیک منهول یا چاه ها و همچنین کانال های فاضلاب می فرستند و فاضلاب ها و لجن ها را به صورت جارو برقی ساکشِن کرده و می مکد و به درون تانکر می ریزد و به آن تخلیه چاه با تانکر مکندِه می گویند.

بازکردن گرفتگی لوله با قیر و سیمان

همه ساختمان ها دارای لوله های فاضلاب هستند و در برخی موارد مسدود می شوند. با بروز گرفتگی در لوله ها یکی از دغدغه های ساکنین ساختمان رفع گرفتگی و باز کردن لوله می باشد. اما گرفتگی لوله به دلایل مختلفی رخ می دهد که یکی از آن دلایل ورود مصالح ساختمانی همچون سیمان، گچ، قیر و … به داخل لوله می باشد.

در زمانی که ساختمان در حال ساخت است و بنایی در آن انجام می شود بسیار مشاهده شده است که ورود سیمان و دیگر مصالح ساختمانی همچون ماسه، گچ، شن، آهک و خاک به داخل لوله ها باعث ایجاد گرفتگی های سخت در لوله فاضلاب شده است. در صورتی که لوله فاضلاب با چنین موادی دچار گرفتگی شود ممکن است به هیچ عنوان امکان رفع گرفتگی وجود نداشته باشد. اما با این حال ما می خواهیم روش های کلی جهت رفع گرفتگی لوله با سیمان را به شما آموزش دهیم.

همانطور که ذکر شد یکی از بدترین انواع گرفتگی لوله های فاضلابی گرفتگی است که به وسیله مصالح ساختمانی همچون سیمان ایجاد شده باشد. این نوع گرفتگی ها سخت ترین نوع گرفتگی هستند که به این راحتی امکان رفع آنها وجود ندارد. کسانی که در حوله لوله بازکنی و تخلیه چاه فعالیت دارند می دانند که در میان روش های مختلف لوله بازکنی تنها یک راه برای رفع چنین گرفتگی وجود دارد و آن استفاده از دستگاه فنر لوله بازکنی است. در حوزه لوله بازکنی انواع گرفتگی وجود دارد که با روش های مختلف قابل رفع است. اما گرفتگی با سیمان و گچ نوع خاصی از گرفتگی است که برای رفع آن تنها یک روش وجود دارد که در ادامه در مورد آن توضیح خواهیم داد.

–> رفع گرفتگی لوله با سیمان یا سیمان سفید

معمولا در هنگام ساخت یک ساختمان یکی از مشکلات رایج ورود سیمان و مصالح به لوله هاست. اگر کارگران متوجه این موضوع شوند و بلافاصله مواد را از لوله خارج کنند، دیگر مشکلی وجود نخواهد داشت. اما مسئله اینجاست که کارگران معمولاً متوجه نمی شوند و اگر هم متوجه شوند، توجه نمی کنند و این کار را نمی کنند. سیمان داخل توالت فرنگی یا تله سینک باقی می ماند و سفت می شود. این اتفاق باعث کاهش قطر لوله و در نهایت مسدود شدن لوله می شود.

بهترین کاری که می توانید برای رفع گرفتگی لوله با سیمان انجام دهید، جلوگیری از ورود سیمان به لوله است. اما در هر صورت اگر سیمان وارد لوله شد، باید بلافاصله آب را داخل لوله بریزید تا آب سیمان را با آن شسته و به سمت چاه هدایت کند. اگر سیمان با آب مخلوط شود خاصیت چسبندگی خود را از دست می دهد و به لوله نمی چسبد. اما اگر سیمان خشک شد و به لوله چسبید، متاسفانه باید بگوییم که کار تمام شده و کلیدی برای باز کردن این قفل وجود ندارد. چون سیمان به سختی به لوله چسبیده و حذف آن ممکن است باعث ایجاد ترک در لوله شود.

اگر لوله با سیمان سفید پوشانده شود نیز وضعیت به همین صورت است. سیمان سفید مانند سیمان سیاه در لوله سخت می شود و به لوله می چسبد. در چنین مواقعی چاره ای جز تعویض فاضلاب لوله وجود ندارد. زیرا هیچ یک از دستگاه های لوله بازکن از جمله فنر لوله بازکن خودکار که بهترین وسیله برای باز کردن لوله است، نمی تواند این نوع گرفتگی را برطرف کند. در صورت استفاده از فنر ممکن است لوله آسیب ببیند و در اثر شکستگی فاضلاب آن وارد ساختمان شود. بنابراین بهترین کار در این مورد جایگزینی لوله است.

–> رفع گرفتگی لوله با قیر

مشکل دیگر در حین ساخت و سازهای ساختمانی گرفتگی لوله با قیر است. قیر چسبنده است و پس از ورود به لوله به دیواره لوله می چسبد. با این حال، بسته شدن لوله با قیر می تواند بر خلاف بسته شدن با سیمان برطرف شود. اگر لوله ای در ساختمان شما با قیر مسدود شده است، می توانید آن را با بنزین، روغن یا گازوئیل باز کنید. این مواد شیمیایی به راحتی قیر را نرم کرده و توانایی شستن آن را دارند. اگر قیر وارد لوله شد، می توانید مقداری بنزین یا روغن در لوله بریزید؛ کمی بعد قیر نرم شده و جدا می شود. اگر از گازوئیل یا روغن موتور استفاده کنید بهتر است زیرا می توانید ماده بیشتری را در لوله قرار دهید تا آن را مؤثر کنید.

انواع گرفتگی لوله های فاضلاب

با افزایش استفاده از آب و افزایش ساختمانها لوله کشی فاضلاب بیشتر شد و همین باعث شد تعداد گرفتگی لوله های فاضلاب نیز افزایش یابد. گرفتگی در هر نوع لوله ای ممکن است اتفاق بیافتد و هرچه قطر لوله کمتر باشد این احتمال بیشتر خواهد بود. انواع مختلفی از گرفتگی ها وجود دارد که در لوله های فاضلاب رخ می دهد. در ادامه برخی از این نوع گرفتگی های لوله فاضلاب را به شما معرفی می کنیم:

 •  گرفتگی کفشوی و لوله فاضلاب حمام
 •  مسدود شدن کف شوی حیاط یا پارکینک
 •  بسته شدن سیفون توالت و گرفتگی لوله فاضلاب آن
 •  ایجاد گرفتگی در سینک ظرفشویی
 •  گرفتگی لوله فاضلاب رستوران و آشپزخانه ها
 •  انسداد لوله فاضلاب آپارتمان و مجتمع های مسکونی
لوله بازکنی فوری در تهران - بِسپارِش
لوله بازکنی فوری در تهران – بِسپارِش

گرفتگی لوله فاضلاب رستوران و غذاخوری ها

رستوران و غذاخوری ها که معمولا دارای آشپزخانه نیز می باشند شانس زیادی برای ایجاد گرفتگی در لوله های فاضلاب دارند. علتش هم این است که این مجموعه ها برای تهیه غذا از روغن و چربی استفاده می کنند که همین روغن عامل اصلی گرفتگی های فاضلاب در آشپزخانه ها می باشد. یکی از دلایل اصلی و مهم ایجاد گرفتگی در لوله ورود روغن و چربی به داخل لوله فاضلاب می باشد که با باقی ماندن آن در لوله فاضلاب گرفتگی تشدید شده و در نهایت به انسداد لوله فاضلاب منتهی می شود.

عامل دیگر گرفتگی لوله در آشپزخانه و تهیه غذاها مواد غذایی هستند. برنج، روغن، چربی، پوست پیاز، پوست سیب زمینی، تفاله چای، باقی مانده غذا، استخوان و … که جزئی از مواد غذایی هستند بخش اصلی و لاینفک آشپزخانه می باشند که ورود آنها به داخل لوله فاضلاب باعث گرفتگی آن می شود. در آشپزخانه های بزرگ نیز به علت حجم بالای کار و وقت کم معمولا توجهی به این نکات نمی شود و در مواردی اشغال و باقی مانده غذاها وارد لوله فاضلاب می شود که در این صورت احتمال زیادی برای ایجاد گرفتگی در لوله ها وجود خواهد داشت.

جلوگیری از انسداد لوله فاضلاب با چربی گیر

یک روش ساده برای حل این مشکل استفاده از چربی گیر است. آشپزخانه رستوران ها، تهیه غذاها، غذاخوری ها و تالارهای پذیرایی و کلا مجموعه هایی که به تهیه و تولید غذا می پردازند به واسطه استفاده از انواع مواد غذایی و همچنین روغن و چربی جهت طبخ غذا، فاضلاب بسیار چربی خواهند داشت. فاضلاب تولیدی در این مجموعه ها که از طریق خروجی سینک ظرفشویی وارد لوله فاضلاب می شود به علت چربی بالا باعث گرفتگی لوله های فاضلابی می شود و مشکلات عدیده ای برای رستوران ها در پی خواهند داشت.

علاوه بر گرفتگی لوله فاضلاب اگر شبکه فاضلاب نیز استفاده کنند باعث ورود حجم زیادی روغن به تصفیه خانه شده و عملیات تصفیه فاضلاب را مختل می کند. به همین دلیل برای حل این مشکل رستورانها و آشپزخانه ها که چربی تولیدی زیادی دارند موظف به استفاده از چربی گیر هستند تا از ورود حجم بالای چربی به فاضلاب جلوگیری شود. علاوه بر آن از گرفتگی لوله فاضلاب خود آنها نیز جلوگیری می شود و اگر از چاه فاضلاب نیز استفاده کنند زمان پر شدن آن به تاخیر می افتد.

استفاده از صافی جهت جلوگیری از بسته شدن لوله

پس راه حل اول استفاده از چربی گیر می باشد. اما روش دوم برای حل مشکل استفاده از صافی های مخصوص سینک یا کفشوی است که از ورود اشغال و باقی مانده غذا به لوله فاضلاب جلوگیری می کند. با همین روش ساده می توان تا حد زیادی از گرفتگی لوله فاضلاب جلوگیری کرد و نیاز به لوله بازکنی را کاهش داد. با توجه به این که عامل اصلی گرفتگی لوله های آشپزخانه ورود مواد غذایی به لوله است پس این روش تا حد زیادی مفید واقع می شود.

لوله بازکنی رستوران و آشپزخانه

به هر حال اگر لوله فاضلاب آشپزخانه و رستوران شما دچار گرفتگی شد تنها راه حل تماس با شرکتهای لوله بازکنی می باشد. ما به عنوان یکی از بهترین شرکتهای لوله بازکنی در تهران که خدمات متنوع و با کیفیتی را به مشتریان ارائه می دهیم افتخار داریم از بهترین نیروها و تکنسین های حرفه ای تهرانی استفاده می کنیم و در این راه تمام تلاش خود را برای حل مشکل شما صرف می کنیم. با دستمزد پایینی برای خدمات خود در نظر گرفته ایم و هدفمان تنها جلب رضایت شما مشتریان بوده است. گرفتگی لوله فاضلاب آشپرخانه و رستوران و غذاخوری ها را تنها از ما بخواهید تا با روشهای نوین و دستگاه های مخصوص لوله بازکنی این گرفتگی ها را برای شما رفع نماییم.

سر و صدای لوله فاضلاب و رفع آن

آلودگی صوتی یکی از معضلات اصلی بشریت است که هر روز به دنبال راه حلی برای حل آن یا به حداقل رساندن آن است. در عیب یابی لوله کشی ساختمان یکی از مباحث مهم برطرف کردن صدای آزاردهنده لوله آب و فاضلاب است. برای حل این مشکل ابتدا باید به نوع صدا و زمانی که صدا تولید می شود، دقت کنیم. صدای ضربه، صدای تق تق و حتی احساس لرزیدن لوله های آب و فاضلاب به علت های مختلفی رخ می دهند.

–> حالت های مختلف صدا دادن لوله اب:

 1. وقتی آب گرم در درون لوله ها جریان دارد.
 2. بعد از بستن شیر آب سرد یا گرم.
 3. وقتی آب سرد در لوله ها جریان دارد.
 4. در زمان بسته بودن تمامی شیرآلات.

حال شما می توانید با کمک راهکارهای بیان شده در ادامه این مطلب علت صداهای لوله های آب در حالت های ذکر شده را شناسایی و رفع کنید. در ادامه به توضیح مفصل هر کدام از این موارد می پردازیم:

⚫ حالت اول: هنگام جریان داشتن اب گرم در لوله ها

صدای تق تق در لوله های آب تنها زمانی رخ می دهد که آب گرم به لوله های مخصوص خود مانند لوله های حمام سرازیر شود. در این شرایط زمانی که شیر آب گرم را باز می کنید صدایی مانند کلیک یا تق تق در لوله ها به گوش می رسد و این صدا تا زمانی که شیر آب گرم را ببندید ادامه می یابد.علت احتمالی این مشکل نصب نامناسب لوله های پلیمری در برخی از ساختمان هاست می تواند منجر به این صداها شود.

از لوله های پلیمری برای سیستم لوله کشی آب گرم حمام، ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی و … استفاده می شود. لوله های پلیمری نسبت به لوله های فلزی مزایای زیادی دارند، با این حال تنها ایراد لوله های پلیمری مربوط به ضریب تحمل دمای پایین این نوع لوله ها می باشد. به همین دلیل است که لوله کش ها هنگام استفاده از این لوله ابتدا آن را عایق کاری می کنند، ثانیاً فضای کافی را در اطراف لوله قرار می دهند تا در صورت قرار دادن آب با دمای بالا در داخل لوله، لوله فضای کافی برای جلوگیری از تغییرات طول و عرض خود را داشته باشد.

بنابراین در صورتی که لوله آب گرم ساختمان با لوله های پلیمری مشکل داشته باشد، یعنی فضای مورد نیاز برای لوله ها در نظر گرفته نشود، پس از بازکردن لوله های آب گرم در حمام، سینک و ماشین ظرفشویی صدا ایجاد می کند. در نتیجه دلیل اصلی صدای لوله های آب گرم و سرویس های بهداشتی ساختمان، مشکلات لوله کشی پلیمری است.

تنها راه حل رفع این مشکل این است که لوله های پلیمری دارای مشکل را در ساختمان پیدا کرده و آن ها را بازسازی کنید.

⚫ حالت دوم: بعد از بستن شیرها

در این حالت با بسته شدن شیر آب سرد و گرم صدای ضربه یا تق تق در لوله ها به گوش می رسد. در این شرایط زمانی که از فلاش تانک توالت استفاده می کنید و همچنین زمانی که کار ماشین لباسشویی تمام شده است، لوله های حمام و توالت صدای ضربه بیشتری تولید می کنند.
علت احتمالی این مشکل پدیده ضربه قوچ یا آبکوبش است. حالتی که در آن هنگام جریان آب در لوله، به محض بسته شدن شیر آب، سرعت آب در بالادست شیر ​​بسیار کند می شود و این باعث ایجاد فشار دینامیکی در طول لوله خواهد شد.

در برخی موارد میزان فشار دینامیکی در لوله بسیار زیاد است و این فشار علاوه بر ایجاد صدای بسیار بلند باعث ارتعاش شدید لوله ها نیز می شود. تا جایی که اتصالات لوله شل شده و لوله می تواند حتی دچار ترک و شکستگی هم بشود!
روش حل این مشکل بسته به سیستم لوله کشی آب ساختمان شما متفاوت است؛ زیرا در برخی از سیستم های لوله آب از قابلیتی به نام شکاف هوا یا دفع کننده ضربه قوچ آب استفاده می شود. شکاف های هوا شبیه لوله های T شکل هستند که در صورت تشخیص هوا در داخل لوله، به سرعت هوا را خارج کرده و با آب جایگزین می کنند. حال اگر سیستم لوله کشی آب ساختمان شما این ظرفیت را دارد، می توانید طبق دستورالعمل زیر ضربه قوچی لوله های آب را دفع کنید:

شیر آب اصلی ساختمان را ببندید. بالاترین شیر آب ساختمان را باز کنید و در عین حال پایین ترین شیر ساختمان  که معمولا بیرون از ساختمان است راباز کنید. حالا بگذارید تمام آب از لوله ها خارج شود. در این زمان لوله ها را به نوعی تهویه می کنید. سپس شیر آب پایین را ببندید و دریچه را باز کنید.

⚫ حالت سوم: هنگام جریان داشتن اب سرد در لوله ها

صدای لوله آب در این حالت زمانی ایجاد می شود که آب سرد در لوله ها در حال گردش باشد. در این شرایط صدای تق تق لوله های آب از داخل دیوار شنیده می شود و همچنین به محض باز شدن شیر آب سرد در سینک، این صدا شنیده می شود.
علت احتمالی این مشکل فشار بالای آب است! از نظر اکثر افراد فشار بالای آب یک مزیت عمده محسوب می شود؛ اما همیشه اینطور نیست. زمانی که فشار آب داخل لوله با توجه به قطر آن از حد معینی فراتر رود، هنگام حرکت آب در داخل لوله صدای ضربه شنیده می شود. به عبارت دیگر وقتی آب با شدت بالا در لوله جاری می شود به صورت تکان هایی در لوله حرکت می کند که باعث ایجاد لرزش در لوله می شود. این ارتعاشات باعث برخورد لوله به دیوار می شود و این موقعیت است که صدای ضربه یا تق تق را ایجاد می کند.

برای حل این مشکل، میزان فشار آب داخل لوله های ساختمان خود را اندازه گیری کنید. برای این کار می توانید از فشارسنج ساده استفاده کنید. برای استفاده از این وسیله، آن را به شیلنگ آب نزدیک شیر اصلی آب ساختمان خود وصل کنید. فقط مطمئن شوید که در حین انجام این کار از آب در ساختمان استفاده نمی شود. سپس شیر آب متصل به شیلنگ را کاملا باز کنید. میزان فشار آب در حالت طبیعی باید بین ۴۰-۸۰psi باشد. حالا اگر میزان فشار آب اندازه گیری شده بیش از این مقدار بود، باید فشار آب ساختمان را با کمک نصب شیرهای کاهنده فشار کم کنید.

⚫ حالت چهارم: هنگامی که همه شیرها بسته هستند

صدای لوله آب در این حالت زمانی به گوش می رسد که آب در لوله ها جریان نداشته باشد. یعنی شیر باز در ساختمان نباشد، اما باز هم صدای تق تق لوله آب اغلب در صبح زود یا عصرها در داخل ساختمان شنیده می شود. علت احتمالی این مشکل تجمع رسوب در لوله های آب است و صدای ایجاد شده در این شرایط به دلیل تجمع رسوب در مخزن یا پکیج آبگرمکن است. به طور کلی عملی که این صدا را به وجود می آورد انتشار هوا از رسوبات موجود در مخزن دستگاه می باشد. تنها راه حل این مشکل حذف رسوبات و گرفتگی های بخاری یا پکیج به کمک سختی گیر مغناطیسی است که باید توسط متخصص نصب پکیج انجام شود.

وجود صدا در لوله کشی خانه چیزی نیست که نادیده گرفته شود. اما این نوع صدا را باید به عنوان هشداری برای به وجود آمدن مشکلات بیشتری مانند شکستگی آب، خرابی آبگرمکن و پکیج و معیوب شدن اتصالات نیز در نظر گرفت.

لوله بازکنی شبانه روزی - بِسپارِش
لوله بازکنی شبانه روزی – بِسپارِش

–> راهکارهای اجرایی جلوگیری از تولید صدا در لوله ها

در این قسمت تعدادی از راهکارهای عملی برای پیشگیری از تولید صدا در لوله ها را به شما معرفی می کنیم. با ما همراه باشید…

 •    رفع شل بودن بست‌های نگه‌دارنده لوله

بست‌های قدیمی لوله‌های آب پس از مدتی شل می‌شوند و نیاز به تعویض و محکم شدن دارند. لوله‌ها معمولا به وسیله‌ی بست‌های فلزی به دیوار محکم می‌شوند. اگر این بست‌ها شل هستند، آن‌ها را تعویض کنید یا اگر لوله‌ها به راحتی تکان می‌خورند، تعداد بست‌ها را افزایش دهید. فاصله‌ی مناسب نصب بست برای لوله‎های افقی ۲ تا ۲٫۵ متر و برای لوله‌های عمودی ۲٫۵ تا ۳ متر است.

 •     به دور لوله، یک لایه‌ی پلاستیکی بپیچانید و ناحیه پیچیده شده را به وسیله‌ی یک بست، محکم کنید

برای این کار می‌توانید از فوم‌های عایقکاری لوله استفاده کنید و در صورتی که به آن دسترسی ندارید می‌توانید از یک شلنگ پلاستیکی استفاده نمایید. این کار را برای هر ۱٫۲ متر از طول لوله انجام دهید.

 •     جلوگیری از سر و صدای ناشی از محبوس بودن هوا درون لوله‌ها

فلکه‌ی اصلی آب خانه را ببندید. سپس تمام آب درون لوله های خانه را با باز کردن شیرها تخلیه کنید. بعد از این مرحله تمام شیر‌های آب را ببندید و فلکه اصلی را باز کنید، این کار باعث تخلیه کامل هوای درون لوله‌های آب می‌شود.

 •     جلوگیری از سروصدا در لوله‌های اب گرم

اگر صدای شبیه جیر جیر شنیدید، لوله‌های آب داغ را چک کنید. عبور آب داغ درون لوله‌ها، باعث انبساط لوله‌ها و سایده شدن آن‌ها به بست‌ها می‌شود که باعث تولید این نوع صدا می‌گردد. برای حل این مشکل مانند گام اول عمل کنید و اطراف لوله در جایی که به بست‌ها متصل می‌شود را به وسیله‌ی پلاستیک، شلنگ و یا فوم پوشش دهید.

یخ زدایی لوله در کم ترین زمان ممکن

با سردتر شدن هوا و فرا رسیدن زمستان، باز کردن لوله های یخ زده به موضوع مهمی تبدیل می شود که بیشتر ساختمان ها به آن نیاز دارند. مهم‌تر از باز کردن کنتور ها و لوله‌های یخ‌زده، مراقبت از آسیب نرساندن به آن‌ها و سایر وسایل ساختمانی است که هزینه و آسیب زیادی به همراه دارد. برای حل مشکل یخ زدگی لوله های تاسیسات ساختمان راه های ساده و پیچیده زیادی وجود دارد. در این قسمت از مقاله شما را با تعدادی از این روش ها آشنا می کنیم:

–> رفع یخ زدگی لوله اب با باز کردن شیر

یکی از ساده ترین و بهترین راه ها برای باز کردن لوله های پلاستیکی و فلزی منجمد، باز کردن شیر آب است. پس از اینکه محل یخ زدن لوله را شناسایی کردید، دریچه ای را در نزدیکی آن نقطه باز کنید تا جریان آب به تدریج به یخ فشار وارد کند و باعث باز شدن آن شود.

–> یخ زدایی لوله با حوله گرم

گرم کردن قسمت های یخ زده لوله از دیگر راهکارهای کاربردی در این زمینه است. برای این منظور می توان حوله یا پارچه ای را گرم کرد و بارها روی لوله قرار داد. البته به خاطر داشته باشید که هرگز برای این کار از آب داغ استفاده نکنید زیرا تغییر ناگهانی دما باعث ترکیدن لوله یخ زده می شود. همان طور که در متن اشاره شد، باز کردن لوله یخ زده مخصوصا در شرایطی که لوله ها توکار باشند، کاملا تخصصی بوده و عدم توجه به آن می تواند منجر به ترکیدگی لوله و آسیب وارد شدن به ساختمان گردد.

–> رفع یخ زدگی لوله با سشوار یا بخاری

در برخی موارد به دلیل قطر زیاد یخ داخل لوله، بازکردن آن با حوله گرم زمان بر خواهد بود و کار آسانی نیست. در این شرایط می توان از سشوار برای بازکردن مسیر عبور آب در لوله استفاده کرد. همانطور که گفته شد تغییر دما در محل یخ زدگی نباید ناگهانی باشد و به همین دلیل باید سشوار را در فاصله حدود ۱۰ سانتی متری لوله قرار دهید. علاوه بر این می توانید بخاری را در اتاق یا هر محل دیگری که یخ زدگی لوله وجود دارد روشن کنید تا دمای محیط بالا رفته و لوله یخ زده به مرور زمان باز شود.

–> باز کردن لوله یخ زده توکار

از آنجایی که تشخیص محل یخ زدگی لوله های توکار دشوار است و به ابزار و تجهیزات نیاز دارد، بهتر است این کار به شرکت ها و مجموعه های تخصصی لوله بازکنی سپرده شود. زیرا در اکثر موارد لازم است سوراخی در دیوار ایجاد شود تا اقدامات لازم برای بازکردن لوله یخ زده انجام شود و انجام این کار به تخصص افراد مجرب احتیاج دارد. به همین خاطر پیشنهاد می کنیم در صورت رخ دادن این مشکل برای حل آن حتما با مجموعه هایی مثل “خدمات لوله باز کنی بسپارش” تماس بگیرید تا برای حل مشکل به شما مشاوره بدهیم.

رفع نشتی لوله در کم ترین زمان ممکن

اگر می خواهید بدانید که چگونه نشتی لوله آب را به کمک به سرعت برطرف کنید این قسمت را با دقت مطالعه کنید:

وجود قارچ و کپک در دیوارهای ساختمان

گاهی ممکن است بر روی دیوارهایی که غیر مرتبط با حمام می باشند کپک ها یا قارچ هایی را که بر روی هم انباشته شده اند مشاهده نمایید. این موجودات بر روی دیوارهایی که دارای رطوبت می باشند رشد کرده و گسترش می یابند. وجود این کپک ها می توانند بوی نم بدی را در ساختمان ایجاد نمایند که می تواند بسیار آزاردهنده باشد. پس در صورتی که چنین موجوداتی را بر روی دیوارهای خود مشاهده نمودید باید به ترکیدگی یا نشتی لوله شک کرده و برای برطرف نمودن آن اقدام نمایید.

استفاده از دستگاه مخصوص نشت یاب

دستگاه هایی ابداع شده اند که به منظور نشت یابی لوله ها در ساختمان های مختلف طراحی و وارد بازار میی گردند. این دستگاه ها بر اساس بازتاب امواج صوتی کار کرده و با ثبت این بازتاب ها از محل دقیق نشتی لوله آگاه می گردند. استفاده از این دستگاه ها باید توسط افرادی که در این زمینه تخصص دارند صورت گرفته و هر کسی قادر به استفاده از آنها نخواهد بود. مزیتی که دستگاه های نشت یاب دارند این است که در کوتاه ترین زمان ممکن محل ترکیدگی لوله را پیدا کرده و برای تعمیر لوله های دچار مشکل، نیازی نیست تا نقاط مختلف ساختمان تخریب گردد.

مکانیسم عمل دستگاه نشت یاب به چه صورت است؟

در این دستگاه ها فرستنده و گیرنده هایی وجود دارد که در محفظه ای تعبیه شده اند و قادر به ارسال و دریافت امواج می باشند. مکان های مورد نظر نظیر کف و دیوارهای ساختمان توسط این دستگاه مورد بررسی قرار گرفته و به هر قسمت امواج فرستاده و پس از آن دریافت می گردند. امواج دریافت شده باید توسط نرم افزار کامپیوتری مخصوص مورد بررسی قرار گرفته و به صورت دقیق آنالیز گردند. دستگاه های نشت یاب با مدل های مختلفی در بازار وجود دارند که هر یک از آنها امواج به خصوصی داشته و شیوه تحلیل کردن آنها متفاوت می باشد. لوله هایی که نشتی آنها قابل تشخیص توسط دستگاه های نشت یاب می باشند عبارتند از لوله های پی وی سی، لوله های فلزی و غیر فلزی، لوله های آزبست و غیره.

انواع دستگاه های نشت یابی که در بازار وجود دارند عبارتند از لاگر سیستم رادیویی دیجیتال، دستگاه نشت یاب نویز کوریلیتور، دستگاه آکوستیک دیجیتال، تجهیزات آکوستیک آنالوگ، دستگاه شنود صدای آب و دستگاه نشت یاب رد یاب گاز. هر یک از این دستگاه ها را در موارد مختلفی استفاده نموده که این تشخیص باید توسط افراد متخصص در این کار صورت گیرد.

علاوه بر نشتی هایی که در سیستم لوله اتفاق می افتد ممکن است نشتی های دیگری نیز مانند نشتی آب استخر در صورت وجود استخر در ساختمان، نشتی لوله شوفاژ، وجود مشکل در دکمه یا دسته سیفون، نشتی دریچه بین سیفون و کاسه توالت، نشتی توالت و نشتی شیرها نیز وجود داشته باشد که در این صورت می توان اجزای هر یک از موارد گفته شده مانند سیفون یا شیر دستشویی و غیره را تعویض نمود.

لوله باز کنی با قیمت مناسب - بِسپارِش
لوله باز کنی با قیمت مناسب – بِسپارِش

تشخیص ترکیدگی لوله فوری

یکی از مشکلات اصلی که ممکن است در خانه یا محل کار اتفاق بیفتد ترکیدگی لوله است. ترکیدگی لوله می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که باید با تشخیص ترکیدگی لوله توسط دستگاه تشخیص داده شود. ترکیدگی لوله آب در ساختمان می تواند خسارت های جدی به ساختمان وارد کند و پس از تشخیص ترکیدگی باید به سرعت برای رفع آن اقدام کنید. پس از آن که متوجه ترکیدگی لوله آب در ساختمان شدید باید بدون تلف کردن وقت به دنبال راه برطرف کردن آن و انجام تعمیرات باشید و در صورتی که به موقع برای پیدا کردن ترکیدگی لوله آب اقدام نکنید علاوه بر آسیب رسیدن به ساختمان مقدار زیادی آب هدر می رود. هدر رفتن آب ناشی از ترکیدگی لوله آب در ساختمان می تواند بحران کم آبی موجود را افزایش دهد. تشخیص ترکیدگی لوله آب باید توسط فرد متخصص انجام شود و منشا ترکیدگی پیدا شود؛ زیرا آن چه که در تشخیص ترکیدگی لوله آب اهمیت دارد تشخیص به موقع و همین طور تشخیص ناحیه ی دقیق ترکیدگی است.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

در برخی موارد تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه انجام می شود. دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله برای لوله هایی که خطوط لوله عمیق و پیچیده هستند استفاده می شود. این دستگاه ها به راحتی می توانند محل ترکیدگی را شناسایی کنند. تشخیص ترکیدگی لوله آب با دستگاه، یافتن محل نشتی و ترکیدگی را آسان‌تر کرد. کافی است متخصص ترکیدگی لوله آب، با استفاده از دستگاه محل نشت را پیدا و برای تعمیر آن اقدام کند. پیشرفت علم و تولید دستگاه های تشخیص ترکیدگی لوله آب کار لوله کش ها و تعمیرکاران را آسان تر کرده است و با صرف زمان و انرژی کمتری می توانند نقطه ی ترکیدگی را پیدا کنند.

مراحل رفع ترکیدگی لوله اب در ساختمان

مراجعه به متخصص ترکیدگی لوله آب به تسریع فرآیند تشخیص و تعمیر کمک می کند و آسیب های وارده به لوله کشی ساختمان را کاهش می دهد. اگر تشخیص شکستگی لوله ها به موقع انجام نشود، نشت آب ممکن است به واحدهای دیگر و خانه همسایه ها آسیب برساند. در این صورت شما موظف به پرداخت خسارت و ترمیم خسارت خواهید بود. انجام تعمیرات وترکیدگی لوله آب در صورتی که ترکیدگی در بخش های مشترک ساختمان اتفاق افتاده باشد به عهده ی تمامی ساکنین ساختمان است و مدیر ساختمان موظف است جمع آوری هزینه های لازم و پیدا کردن تعمیرکار را انجام دهد..

همان طور که اشاره کردیم برای آسان کردن تشخیص محل نشت آب دستگاه هایی ساخته شده است که روند تشخیص محل ترکیدگی و نشت را آسان می کند. تشخیص ترکیدگی لوله اب با دستگاه از بهترین و راحت ترین روش های ممکن است. استفاده از این دستگاه ها به افراد کم تجربه تر نیز کمک می کند و کار تعمیرات را سرعت می بخشد. بدون استفاده از دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله مدت زمان زیادی لازم است تا نقطه ی نشت آب پیدا شود و برای پیدا کردن آن مجبور به کندن سطح رویی لوله کشی هستید اما استفاده از این دستگاه بسیاری از مشکلات را برطرف می کند.


نم و رطوبت حمام ، آشپزخانه و توالت و رفع آن

رفع نم و رطوبت ساختمان یکی از پیچیده ترین و شایع ترین مشکلاتی است که همواره تمامی بناهای قدیمی و نو ساز را در معرض خطر قرار می دهد. این معضل می تواند علاوه بر وارد کردن خسارت به ساختمان و لوازم منزل منجر به بیماری های مختلف تنفسی و استخوانی نیز بشود.با وجود اهمیت بالای این موضوع بیشتر افراد بعد از اینکه مواردی از نم و رطوبت را در مناطق مختلفی از خانه یا محل کار خود مشاهده می کنند بی تفاوت از کنار این مسئله رد می شوند. در نتیجه همین بی دقتی و سهل انگاری ممکن است در آینده نه چندان دور خسارت ها و مشکلات زیادی از جنبه مالی و سلامت برای افرادی که در ساختمان مذکور به سر می برند، ایجاد شود.

   –> تشخیص نم و رطوبت بدون خرابی:

برای حل مشکلات نم و رطوبت ساختمان در اولین مرحله تشخیص دقیق و درست نم ساختمان بالاترین اهمیلت را دارد. دلیل این اهمیت این است که در صورت نفوذ و پیشروی زیاد رطوبت در لایه های مختلف زیرساخت های ساختمانی ممکن است به مرور نتیایج زیان باری مثل تخریب مصالح ساختمان هم ایجاد شود. این موارد و خطرات بسیار جدی هستند. به طوری که اگر مقدار نم و رطوبت از حدی بیشتر و شدیدتر باشد و هیچ فکری هم برای ترمیم و بهبود شرایط ساختمان نشود، در موارد معدودی می توانیم شاهد تخریب اساسی ساختمان و حتی فرو ریختن آن هم باشیم. در نتیجه ضروری ترین کاری که بعد از تشخیص نم باید انجام دهید، این است که هر چه سریعتر نسبت به ترمیم و تعمیر اقدام کنید.

   –> دلایل نم گرفتن ساختمان:

برای حل کردن هر مشکلی بهتر است ایتدا دلایل و مواردی که منجر به مشکل می شوند را پیدا کنید. در رابطه با نم و رطوبت ساختمان نیز همینطور است. اگر شما بدانید چه چیزهایی زمینه ساز نم گرفتگی خانه و محل کارتان هستند با جلوگیری و رفع آنها در نهایت می توانید از مشکل بزرگی مثل رطوبت و دردسرهای آن پیشگیری کنید. در این قسمت چهار مورد از دلایل ایجاد نم و رطوبت در ساختمان ها را بررسی می کنیم:

 1. یکی از عوامل ایجاد رطوبت، بارندگی است، اگر در شهری مانند شهرهای واقع در شمال ایران زندگی می کنید، توجه داشته باشید که بارندگی های دائمی و شدید، اگر با ایزوگام خرابی همراه باشد، احتمال رطوبت وجود دارد.
 2. اگر از اسپیلت یا انواع گازی کولرها استفاده می کنید ممکن است آب خروجی از آنها روی دیوارها، کاشی ها یا سنگ های نمای خانه شما پخش شود. در این صورت علاوه بر آسیب به مصالح ساختمان، باید منتظر نم گرفتگی ساختمان نیز باشید. می توانید با هدایت آب خروجی از واحد خنک کننده به محل مناسب، از این اتفاق و آسیب ها رهایی پیدا کنید.
 3. اما دلیل اصلی و مهمتر از دو دلیل مذکور، خرابی، ترکیدن و نشتی لوله های آب و باز شدن آنهاست. این موارد در اثر لوله کشی غیر اصولی و اشتباه به وجود می آیند! برای پیشگیری از مشکل بهتر است در کیفیت لوله کشی ساختمان دقت و وسواس زیادی خرج کنید.
 4. علاوه بر لوله ها و چگونگی نصب آنها، اتصالات مورد استفاده در لوله کشی نیز بسیار مهم هستند. عدم استفاده از اتصالات لوله کشی مناسب باعث ایجاد رطوبت در خانه می شود. به عنوان مثال، اتصالات بی کیفیت می توانند به مرور زمان رطوبت ایجاد کنند و خاصیت چسبندگی خود را از دست بدهند! بنابراین اتصالات مناسب را برای هر لوله انتخاب کنید.

   –> علائم نم و رطوبت ساختمان:

به وجود آمدن نم و رطوبت در ساختمان نشانه های خاصی را به همراه دارد. در صورت آشنایی با این موارد می توانید خیلی زود این مشکل را متوجه شده و به موقع نسبت به تعمیر و ترمیم ساختمان اقدام کنید. برخی از مهمترین موارد و نشانه هایی که در هنگام نم گرفتگی خانه مشاهده می شود عبارتند از:

 • احساس بوی نامطبوع در ساختمان
 • مشاهده انواع حشرات موزی مانند مگس و…
 • سقوط و تخریب قسمتی از دیوار، سقف، کف
 • ایجاد لکه های مختلف بر روی دیوار و سقف
 • یافتن انواع باکتری ها و کپک ها روی وسایل خانه و گوشه های دیوارها

اگر چه این موارد در روزهای اول مشکلات بزرگی ایجاد نمی کنند؛ اما اگر برای رفع رطوبت ساختمان تدابیری اندیشیده نشود، زندگی در این شرایط برای شما غیر ممکن خواهد شد. در این مواقع باید مراقب افرادی باشید که بیماری های تنفسی و آلرژیک دارند و سعی کنید رطوبت ایجاد شده را در سریع ترین زمان ممکن از بین ببرید.

   –> رطوبت زدایی با دستگاه

رطوبت زدایی با دستگاه می تواند یکی از بهترین و سریع ترین روش ها باشد؛ این روش در یافتن محل نشتی و ترکیدگی بسیار موثر و قابل اعتماد است. در زمان های گذشته، این نواحی و مناطق با روش های سنتی پیدا و کشف می شدند. روش سنتی به این صورت بود که برای پیدا کردن و رفع مشکل نم و رطوبت از برش ها و کنده کاری های زیادی استفاده می شد. استفاده کردن از این روش ها مشکلات بسیار زیادی را با خود به همراه داشت. از جمله این مسائل می توان به زمان بر بودن، ایجاد خسارات متعدد، صرف هزینه های زیاد و در اغلب موارد ایجاد نقاط برش در تضاد با محل نشتی اشاره کرد. به همین دلیل، کارشناسان به فکر استفاده از ابزارهایی افتادند که بدون احتیاج به کنده کاری و برش های اساسی بتوانند مشکل را پیدا و حل کنند.

تشخیص نشتی لوله با دستگاه هایی منحصر به فرد و متفاوت انجام می شود. این دستگاه ها بسته به نوع عملکرد مورد انتظار در دو نوع نشتی صوتی و حرارتی ساخته می شوند. نکته مهم در همه این روش ها و ابزارها این است که حذف رطوبت بدون تخریب محل انجام شود. با این روش دیگر نیازی به نگرانی در مورد تخریب ساختمان خود ندارید و می توانید با خیال راحت مشکل خود را به یک متخصص سرویس مجرب بسپارید. به همین خاطر است که امروزه استفاده از این دستگاه های خودکار و پیشرفته در اکثر شرکت های خدمات تاسیسات ترجیح داده می شوند!

خدمات لوله بازکنی فوری - بِسپارِش
خدمات لوله بازکنی فوری – بِسپارِش

نصب چاه بست توالت

چاه بست توالت یک وسیله‎ای استوانه ای شکل با قطر ۱۰ یا ۱۱ سانتی متر است. اغلب قطر دایره بالای استوانه از قطر دایره پایین استوانه بیشتر است. دایره پایین چاه بست دارای یک در یا در نمونه خارجی آن دارای دو در که از قطر دایره باز می شود و وقتی فضولات روی آن قرار می گیرند, سنگینی فضولات موجب می‌شود که در چاه بست باز شده و فضولات به درون چاه فاضلاب هدایت شوند. ما در این مطلب آموزش نصب چاه بست توالت، مزایای استفاده از چاه بست و بهترین نوع چاه بست را برای جلوگیری از گرفتگی لوله فاضلاب معرفی می‌کنیم.

نصب چاه بست توالت بسیار کار آسان و ساده ای بوده و تنها کافی است که با دست خود، درپوش چاه قدیمی را به سمت بالا بکشید و سپس چاه بست دو درب را به صورتی بگذارید که دریچه های آن به سمت چپ و راست سنگ باز و بسته شود. چنانچه چاه بست شما تک درب است، بایستی درب چاه بست به سمت عقب سنگ باز شود. چاه بست توالت ایرانی را با توجه به نوع شکل ظاهری، به دو دسته دایره ای و بیضی تقسیم بندی می‌ کنند؛ که این قضیه به خلاقیت سازنده و طراحی و شکل سنگ توالت ایرانی بستگی دارد. در سرویس بهداشتی هایی که اریب هستند و دهانۀ چاه آنها بیضی است، از چاه بست توالت بیضی شکل استفاده می کنند، دلیل آن هم این است که بتواند به صورت مناسب روی دهانۀ چاه قرار بگیرد.

رفع گرفتگی مسیر توالت فرنگی

رفع گرفتگی توالت فرنگی یکی از مشکلاتی است که افراد اغلب با آن مواجه هستند. افتادن ساعت، تلفن همراه، انباشتن دستمال توالت و … در مسیر فاضلاب مهم ترین علت این مشکل است. رفع گرفتگی توالت فرنگی یا باز کردن لوله توالت فرنگی در برخی از مواقع با چند ترفند ساده برطرف می گردد، اما در بسیاری از مواقع به تجهیزات خاصی نیاز می باشد. گروه خدمات فنی سما؛ ارائه دهنده خدمات لوله باز کنی و تخلیه چاه در تهران، در مجموعه فعالیت های خود رفع گرفتگی توالت فرنگی فوری، شبانه روزی و ارزان را قرار داده است. این مجموعه با استفاده از پمپ های هوا و فنر برقی و سایر تجهیزات در کمترین زمان و بدون کثیف کاری این قبیل مشکلات را برطرف می کنند. برای بهره مندی از خدمات رفع گرفتگی توالت فرنگی در شمال، جنوب و شرق و غرب تهران کافیست با شماره های ذکر شده در پایین صفحه تماس بگیرید.

قبل از هرگونه اقدام برای باز کردن مسیر مسدود شده در توالت فرنگی، ابتدا باید به دنبال علت اصلی آن باشید. دلایل زیادی برای گرفتگی توالت فرنگی وجود دارند از قبیل تجمع مدفوع، دستمال کاغذی، افتادن اسباب بازی کودکان یا سایر وسایل و افتادن صابون در توالت! هر یک از موارد فوق را به شیوه های گوناگونی می توان از مسیر عبور فاضلاب خارج نمود که در ادامه به آنها می پردازیم.

–> بهترین روش های رفع گرفتگی توالت فرنگی

از بهترین روش های باز کردن گرفتگی لوله توالت فرنگی که می توان بدون نیاز به تجهیزات پیشرفته انجام داد، عبارتند از:

رفع گرفتگی توالت فرنگی با اب گرم

آسان ترین راهکاری که می توان برای باز کردن گرفتگی توالت فرنگی انجام داد، استفاده از آب گرم می باشد. با توجه به اینکه سرامیک کاسه توالت در برابر آب جوش مقاومت بالایی نداشته و ترک و شکستگی در آن ایجاد می گردد، لذا توصیه می کنیم به هیچ عنوان از آب با درجه دمایی بالا برای این منظور استفاده نکنید. کاسه توالت فرنگی را با آب گرم پر کنید و اجازه بدهید مسیر باز شود. استفاده از آب گرم بیشتر برای گرفتگی هایی کاربرد دارد که علت اصلی آن افتادن صابون باشد.

باز کردن لوله توالت فرنگی با مایع ظرفشویی

استفاده از مایع ظرفشویی یکی از بهترین روش ها برای رفع گرفتگی توالت می باشد. برای استفاده از این مواد کافیست حدود یک فنجان مایع ظرفشویی را با آب گرم مخلوط نموده و دروت توالت بریزد. حدود یک ربع تا نیم ساعت زمان لازم است تا با این روش گرفتگی ها برطرف گردند. البته این روش برای گرفتگی بخاطر قرار گرفتن اشیای جامد درون لوله توالت کاربرد ندارد.

باز کردن گرفتگی توالت فرنگی با مایع ظرفشویی

استفاده از مایع ظرفشویی یکی از بهترین راه ها برای رفع گرفتگی توالت است. برای استفاده از این مواد کافی است حدود یک فنجان مایع ظرفشویی را با آب گرم مخلوط کرده و در توالت بریزید. رفع انسداد با این روش حدود یک ربع تا نیم ساعت طول می کشد. البته در مواقعی که انسداد به دلیل قرار دادن اجسام جامد در لوله توالت وجود دارد از این روش استفاده نمی شود.

فنر زنی توالت فرنگی

در بسیاری از مواقع تجمع دستمال کاغذی و موارد مشابه منجر به مسدود شدن لوله های توالت فرنگی می گردد که رفع این مشکل تنها با استفاده از آب گرم امکان پذیر نخواهد بود. با خرید فنرهای دستی مخصوص از ابزار فروشی ها می توان این قبیل مشکلات را برطرف نمود. یک طرف فنر را تا حد ممکن به داخل توالت هدایت کنید و در نهایت آن را حرکت داده و بچرخانید تا موانع موجود در مسیر را جمع آوری کند. سپس فنر را به بیرون بکشید. توجه داشته باشید که مواد انباشته شده در لوله را به سمت جلو هدایت نکنید و سعی کنید تمام آنها را خارج کنید. پس از رفع گرفتی توالت فرنگی با این روش، مقدار زیادی آب در داخل توالت بریزید.

باز کردن گرفتگی توالت فرنگی با میله فلزی

حجم مواد انباشته شده در لوله توالت فرنگی در برخی از مواقع زیاد بوده یا ممکن است به فنر دسترسی نداشته باشید. در این شرایط می توان با کمک میله فلزی محکم مسیر را باز کرد. به عنوان مثال می توانید چوب لباسی فلزی را باز کنید تا به یک میله بزرگ تبدیل شود. سپس یک لبه آن را به شکل قلاب خم کنید و به درون لوله توالت هدایت کنید. سعی کنید مواد و وسایلی که در مسیر قرار دارند را با لبه میله به بیرون بکشید.

رفع گرفتگی توالت فرنگی با مواد شیمیایی

در برخی از مواقع و با رعایت موارد ایمنی می توان از مواد شیمیایی با خاصیت اسیدی برای باز کردن لوله توالت فرنگی استفاده نمود. مواد شیمیایی تهیه شده را پس از استفاده از دستکش و ماسک و باز گذاشتن درب سرویس بهداشتی، داخل کاسه توالت فرنگی بریزید و ۱۵ دقیقه تا نیم ساعت بعد سیفون را بکشید.

باز کردن گرفتگی لوله توالت با جاروبرقی اب

اگر به جاروبرقی آب دسترسی دارید، به راحتی می توانید حجم بالایی از مواد قرار گرفته در مسیر لوله توالت را خارج کنید. برای این برای استفاده از این نوع جاروبرقی، لوله جارو را به درون چاه یا کاسه توالت منتقل کنید و دهانه چاه را به طور کامل با پارچه مسدود کنید. با انجام این کار راه های ورود هوا به درون چاه مسدود خواهند شد و با روشن کردن دستگاه، محتوی لوله به کیسه جاروبرقی منتقل خواهد شد.

باز کردن لوله توالت فرنگی با تلمبه دستی

از دیگر راهکارهای مناسب برای باز کردن لوله توالت فرنگی می توان به استفاده از تلمبه دستی اشاره نمود. قسمت انتهایی تلمبه را در خروجی توالت فرنگی قرار دهید و چند مرتبه تلمبه بزنید. این کار را چند مرتبه تکرار کنید تا مسیر باز شود. پس از باز شدن مسیر لوله، سیفون را بکشید تا تمام گرفتگی ها برطرف گردد.

لوله بازکنی 24 ساعته - بِسپارِش
لوله بازکنی ۲۴ ساعته – بِسپارِش

قیمت لوله بازکنی به چه صورت است ؟

هزینه باز کردن لوله با توجه به طول لوله های مورد استفاده در ساخت لوله و با توجه به نرخ اتحادیه متفاوت است. معمولاً در بیشتر مواقعی که لوله ها مسدود می شوند با فنر زدن این مشکل حل می شود. اما گاهی لازم است مشکل را به شکل جدی تری حل کرد. مثلاً چاه فاضلاب ساختمان باید کاملاً تخلیه شود. در صورت انسداد فاضلاب به دلیل ریزش چاه، باید چاه را خنثی کرد و ته آن را برش داد که به دلیل کار تخصصی تر و همچنین نیاز به زمان بیشتر، هزینه باز کردن چاه بالا می رود.

چه عواملی بر روی قیمت لوله بازکنی تاثیر می گذارد ؟

لوله بازکنی هم مثل همه خدمات دیگر تاسیساتی دارای نرخ های متفاوتی است. طبیعی است که هر نوع لوله بازکنی با توجه به فاکتورهای مختلفی قیمت گذاری شود تا درآمد حاصل برای مجری کار راضی کننده باشد. همچنین این قیمت باید منصفانه و مورد قبول مشتری هم باشد. عوامل زیادی بر این قیمت تاثیر گذار هستند. مهمترین این موارد دلیل و علت گرفتگی یا خرابی لوله هاست. با توجه به اینکه دلیل گرفتگی لوله چیست برای باز کردن آن از روش های منحصر به فردی استفاده می شود که منجر به تفاوت قیمت ها می شوند. علاوه بر این مواردی مثل کیفیت ابزارآلات، زمان صرف شده و همچنین طول لوله‎ای که به بررسی و کار تعمیرکار احتیاج دارد می تواند در قیمت نهایی تاثیر گذار باشد.

چرا سفارش خدمات لوله بازکنی خود را در بِسپارِش ثبت کنیم ؟

برای اینکه از نتایج خدمات لوله بازکنی ساختمان خود راضی باشید باید در انتخاب مجموعه و شرکت مربوطه دقت کنید. مجموعه بسپارش با دسترسی داشتن به متخصصان مجرب و با سابقه درخشان این انتخاب را برای شما آسان کرده است. در صورتی که سفارش خود را در بسپارش ثبت کنید این قول را به شما می دهیم که از منصفانه ترین قیمت و بالاترین کیفیت خدمات بهره مند شوید. در مجموعه ما از ابزارآلات با کیفیت و روش های مدرن و موثر برای خدمت رسانی به شما عزیزان استفاده می شود.

خدمات لوله بازکنی شبانه روزی با بازدید و مشاوره

لوله بازکنی یکی از تخصصی ترین کارهای “مجموعه بِسپارِش” است که به صورت تمام وقت و بدون تعطیلی در تهران ارائه می شود. اگر لوله فاضلاب منزل شما مسدود است و فاضلاب سرریز شده می توانید با یکی از شعب ما در سراسر تهران تماس بگیرید. خدمات باز کردن گرفتگی لوله شرکت ما در کمتر از نیم ساعت در دسترس شما مشتریان عزیز خواهد بود. کارشناسان ما پس از تماس و سفارش شما به محل مورد نظر آمده و ضمن بازدید دقیق و سریع راه حل مشکل را تشخیص می دهند. متخصصان ما اصلا توصیه نمی کنند که انسداد و گرفتگی لوله را با اسیدها و محلول های شیمیایی دیگر برطرف کنید. زیرا این محلول ها خورنده هستند و ضمن انجام واکنش های شیمیایی چسب بین درزها را در محل عملیات از بین می برند و باعث بروز آسیب های جدی خواهند شد. در همین راستا شما می توانید برای بهره مندی از خدمات اصولی و موثر با مجموعه ما تماس حاصل فرمایید. شرکت ما در این دسته های مهم از موارد لوله باز کنی خدمات ارائه می دهد:

 •  رفع گرفتگی و انسداد لوله های آشپزخانه
 • لوله بازکنی توالت فرنگی در مراکز بهداشتی ایران
 •  تعمیر و برچیدن توالت فرنگی
 •  انسداد و شستشوی لوله های منهول با پمپ آب واترجت فنری

مناطق تحت پوشش خدمات لوله بازکنی مجموعه بسپارش در تهران

شما عزیزان ساکن تهران می توانید برای انجام خدمات لوله بازکنی خود با مجموعه ما تماس حاصل فرمایید. در این قسمت اسامی محله ها و مناطقی از تهران که تحت پوشش خدمات مجموعه بِسپارِش هستند را برای شما آورده ایم:

ارائه خدمات لوله بازکنی در تهران

لوله بازکنی در شمال تهران: تجریش، نیاوران، قلهک، جماران، ازگل، لویزان، مینی سیتی، سوهانک، دروس، حسین‌ آباد_مبارک‌ آباد، اقدسیه، زعفرانیه، محمودیه، فرمانیه، کامرانیه، داودیه، دزاشیب، جردن، الهیه، ولنجک، اوین، ظفر، درکه، فرحزاد، پونک، سعادت آباد، شهرک غرب، ونک و جنت آباد.

لوله بازکنی در شرق تهران: تهران نو، تهرانپارس، نارمک، شهرک امید، شهرک ویلایی زیتون، سرخه حصار، پیروزی، گرگان، وحیدیه، کالاد، شمس‌ آباد، حکیمیه، نیروی هوایی، نظام آباد، مجیدیه، حشمتیه، منصور آباد.

لوله بازکنی در غرب تهران: شهرک آزادی، ستارخان، آریاشهر، شهر زیبا، شهران، طرشت، گیشا، چیتگر، شهرک اکباتان، کوی بیمه، تهرانسر، حصارک، آزادی، فردوس، دهکده المپیک، کن و وردآورد.

لوله بازکنی در جنوب تهران: مشیریه، شهرک مسعودیه، افسریه، خانی آباد نو، نازی‌آباد، نعمت‌آباد، یاخچی‌آباد، امیربهادر، آذری، اتابک، خراسان، خزانه فلاح، خزانه بخارایی، شاپور، مولوی، سیروس، دروازه غار، جوادیه، یافت‌آباد، منیریه، امیریه، شوش، بازار تهران، شهرری، کوی سیزده آبان، دولت‌ آباد، شهرک رسالت بازار چینی فروش هاکیان شهر، یافت آباد بازار موبایل و مبل ایران.

لوله بازکنی در مرکز تهران: یوسف آباد، امیرآباد، عباس‌آباد، جلفا، خواجه عبدالله، بهارشیراز، زرتشت، بهجت آباد، تخت جمشید (طالقانی)، تخت طاووس، سهروردی، آپادانا، توحید، جمهوری (نادری)، استانبول، توپخانه، لاله زار، باغ صبا، فاطمی، آرژانتین، آذربایجان.


فرآیند ثبت سفارش لوله بازکنی در بِسپارِش چگونه است؟

برا توجه به این که ما در محموعه بِسپارِش هدفی جز آسان کردن کارها و مشکلات و خدمت رسانی هر چه بهتر به شما عزیزان نداریم، فرآیند ثبت سفارش ساده ای برای شما ایجاد کرده ایم تا به راحتی خدمات لوله باز کنی خود را به ما بسپارید.

برای این کار کافی است با شماره تلفنی که در همین صفحه قرار دارد تماس بگیرید. مشاوران و متخصصان مجموعه ما با شما صحبت کرده و ضمن عیب یابی اولیه بهترین مشاوره و راه حل را به شما ارائه می دهند. در مرحله بعد با توجه به تصمیم نهایی شما در مورد فرآیند تعمیر متخصص مربوطه به آدرس شما اعزام می شود.

بعد از حضور متخصص در محل سکونت شما او مشکل را به طور دقیق بررسی کرده و در سریع ترین زمان ممکن و با بیشترین دقت و مهارت اقدام به تعمیر و رفع مشکل می کند. در نهایت بعد از پایان کار و جلب رضایت شما از بابت نتیجه کار، می بایست هزینه خدمات ارائه شده را پرداخت کنید.

پاسخ به سوالات متداول در مورد خدمات لوله بازکنی

در این قسمت از مقاله قصد داریم به تعدادی از سوالات پر تکرار و متداول مشتریان گرامی درباره خدمات لوله بازکنی بِسپارِش پاسخ بدهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید…

خدمات لوله بازکنی بِسپارِش تضمینی است؟

البته! تمامی خدمات لوله بازکنی ما ۱۰۰% تضمینی است و پس از پایان کار هم تست رفع گرفتگی لوله، انجام می شود. در نتیجه شما عزیزان می توانید با خیالی آسوده از خدمات لوله بازکنی بسپارش استفاده کنید!

رسیدن متخصص به محل چقدر طول می کشد؟

با توجه به اینکه مجموعه ما در نواحی مختلف شهر تهران خدمت رسانی می کند کافی است تماس بگیرید! بلافاصله متخصص لوله بازکنی بِسپارش اعزام می شود و بین نیم تا یک ساعت بعد در محل آماده خدمت رسانی خواهد بود.

آیا لوله بازکنی بِسپارِش کثیف کاری زیادی دارد؟

با توجه به خدمت مورد نیاز شما ممکن است در ظول فرآیند تعمیر و بررسی مواردی از کثیف بودن مشاهده شود. اما مطمئن باشید در نهایت و وقتی کار تکمیل شد هیچ مشکلی از این نظر به چشم نمی خورد. متخصصان ما سعی می کنند کار خود را در بهداشتی ترین حالت و با رعایت اصول حرفه ای انجام دهند.

خدمات لوله بازکنی بِسپارِش مدرن و به روز است؟

بله! ما در بِسپارِش سعی می کنیم همواره بهترین و به روز ترین ابزار و وسایل را در خدمات خود استفاده کنیم. به همین دلیل در کارهای لوله بازکنی هم از دستگاه های مدرن و موثر استفاده می کنیم تا شما مشتریان عزیز رضایت کامل داشته باشید.

فهرست مطالب

تماس فوری - 09192317131